Gorozhanin.com.ua

Герої сучасної України. ТОП-10 цікавих фактів про ЗСУ, — ФОТО

06 декабря
15:21 2022

Десять цікавих фактів про Збройні сили України.

6 грудня в Україні відзначають День Збройних сил України. Протягом багатьох років українські війська недооцінювали навіть партнери і союзники, а вороги вважали їх «легкою здобиччю». Однак після повномасштабного російського вторгнення ЗСУ довели, що можуть перемагати «другу армію світу» та проводити військові операції, які вже увійшли в історію мистецтва війни.

Редакція сайту 057 розповідає про десять цікавих фактів про ЗСУ.

Одне з найпотужніших угруповань військ у Європі

Герої сучасної України. ТОП-10 цікавих фактів про ЗСУ, - ФОТО, фото-1

Після проголошення незалежності у 1991 році Україна успадкувала від СРСР одне з найпотужніших угруповань військ у Європі. Так, під юрисдикцію України перейшли: 14 мотострілецьких, 4 танкові, 3 артилерійські дивізії та 8 артилерійських бригад, які мали 9293 танки і 11 346 бойових машин; бригада спецпризначення; 9 бригад ППО; 7 полків бойових гелікоптерів, 3 повітряні армії, що мали близько 1500 бойових літаків, і окрема армія ППО. В той же час стратегічні ядерні сили, дислоковані на території України, мали 1272 міжконтинентальні балістичні ракети, а також близько 2500 одиниць тактичної ядерної зброї. Чисельність армії в Україні нараховувала близько 980 тисяч військовослужбовців.

Наймолодший рід військ

Герої сучасної України. ТОП-10 цікавих фактів про ЗСУ, - ФОТО, фото-2

Наймолодшим родом українських військ є Сили територіальної оборони. Вони з’явилися 1 січня 2022 року.

Звільнені населені пункти

Герої сучасної України. ТОП-10 цікавих фактів про ЗСУ, - ФОТО, фото-3

За час повномасштабної війни проти Росії українська армія звільнила 1886 населених пунктів. Це більше половини територій, які окупанти захопили після 24 лютого.

Перші миротворці

Герої сучасної України. ТОП-10 цікавих фактів про ЗСУ, - ФОТО, фото-4

3 липня 1992 року Верховна Рада прийняла постанову «Про участь батальйонів Збройних сил України в миротворчих силах Організації Об’єднаних Націй у зонах конфліктів на території колишньої Югославії». Наступного дня міністр оборони України Костянтин Морозов підписав наказ про формування миротворчого підрозділу — 240-го окремого спеціального батальйону. У новий підрозділ увійшли 400 військовослужбовців. На першу миротворчу місію українські бійці відправились у липні 1992 року в столицю теперішньої Боснії і Герцеговини — Сараєво. Надалі ЗСУ брали участь у миротворчих місіях в Європі, Азії та Африці.

Кольори беретів

Герої сучасної України. ТОП-10 цікавих фактів про ЗСУ, - ФОТО, фото-5

Українські десантники і морські піхотинці відмовилися від радянської традиції блакитних та чорних беретів. Вони носять берети кольорів марун та морської хвилі, приєднавшись до світового армійського братства.

Унікальний Харківський контрнаступ

Герої сучасної України. ТОП-10 цікавих фактів про ЗСУ, - ФОТО, фото-6

6 вересня ЗСУ розпочали масштабний контрнаступ на Харківському напрямку. В ході операції українським військам вдалося стрімко проломити фронт і деокупувати майже всю область, а загальна площа звільненої території перевищила усі територіальні «здобутки» росіян з квітня. Захисники України знищили близько 600 одиниць ворожої техніки на загальну суму приблизно 700 мільйонів доларів.

Рівень довіри українців

Герої сучасної України. ТОП-10 цікавих фактів про ЗСУ, - ФОТО, фото-7

Рівень довіри українців до Збройних сил є найвищим серед державних та суспільних інституцій. Згідно різних соціологічних опитувань, українським військовим довіряють більше 90% громадян.

Переслідування українського корабля

Герої сучасної України. ТОП-10 цікавих фактів про ЗСУ, - ФОТО, фото-8

У 1992 році президент України Леонід Кравчук і президент Росії Борис Єльцин попередньо ухвалили рішення про поділ Чорноморського флоту. 21 липня сторожовий корабель СКР-112 під командування капітан-лейтенанта Сергія Настенка підняв український прапор і здійснив перехід із Кримської бази на озері Донузлав до Одеси, щоб точно увійти до Військово-морських сил України. Протягом восьми годин корабель переслідували судна Чорноморського флоту, якими керували російські військовослужбовці. Вони застосовували попереджувальний артилерійський вогонь та намагалися висадити на СКР-112 групу захоплення. На підтримку сторожовому кораблю спрямували українські прикордонні катери та винищувач. Обійшлося без бойового зіткнення, а СКР-112 став першим кораблем відроджених ВМС України. В свою чергу Сергій Настенко згодом став командиром флагмана українського флоту, фрегата «Гетьман Сагайдачний».

«Рекордна» оборона Донецького аеропорту

Герої сучасної України. ТОП-10 цікавих фактів про ЗСУ, - ФОТО, фото-9

Збройні сили України 242 дні тримали оборону Донецького аеропорту — з 26 травня 2014 по 22 січня 2015 року. Наприклад, оборона ДАПу тривала більше, ніж оборона Брестської фортеці — 29 днів, Одеси — 72 дні, Києва — 81 день, Сталінграда — 200 днів.

Військове привітання

Герої сучасної України. ТОП-10 цікавих фактів про ЗСУ, - ФОТО, фото-10

У 2018 році українська армія відмовилась від радянських привітання і звертання. Так, привітання «Бажаю здоров’я» змінилося на «Слава Україні. Героям слава», а звертання «товариш» — на «пан».

Нагадаємо, що редакція сайту 057 розповідала історію харківського спецпідрозділу ГУР «Кракен». Детальніше про це читайте тут.

Статьи по теме

Последние новости

    За добу ЗСУ знищили понад тисячу російських окупантів

За добу ЗСУ знищили понад тисячу російських окупантів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.