Gorozhanin.com.ua

Фейки про коригування пенсій: отримувачів попередили про шахраїв

04 февраля
19:48 2025

В Telegram-каналах ширяться повідомлення, що пенсіонерам у лютому 2025 року відкорегують пенсії та збільшать їх майже у півтора рази, але для цього треба перейти за посиланнями та залишити свої дані.

Зокрема, повідомляється, що для отримання оновлених виплат, пенсіонери, залежно від їх вікової категорії (50-55, 55-65, 65-70, понад 70 років) мають перейти за посиланням та дізнатись про суму коригування.

Пенсійний фонд України спільно з Департаментом кіберполіції закликають не довіряти таким повідомленням, оскільки це — маніпуляція:

Вона покликана спонукати довірливих користувачів перейти за посиланням, де відбудеться подальша реєстрація на закриті інформаційні канали та фішингові дії. Щоб не стати жертвами шахраїв, закликаємо задля своєї безпеки у жодному разі не переходити та НЕ ВІДКРИВАТИ такі посилання.

У Пенсійному Фонда нагадали, що перерахунки пенсійних виплат у зв’язку зі змінами в законодавстві проводяться без додаткового звернення громадян: не потребують заповнення даних, тим більше з урахуванням такого розподілу.

Достовірну інформацію про роботу Пенсійного Фонду та нововведення можна отримувати за посиланнями: 

  • в месенджері Telegram: https://t.me/PensFund.
  • Також достовірну інформацію про пенсії, житлові субсидії та пільги, страхові виплати можна отримувати на офіційному сайті фонду www.pfu.gov.ua

Довідка: фішинг — це різновид шахрайства, коли зловмисник намагається обманом отримати доступ до важливої інформації: логінів і паролів, даних банківських карток і паспортів, кодів верифікації, тощо, що надає йому доступ до грошей. 

Нагадаємо, у лютому змін щодо збільшення мінімальних пенсій для всіх отримувачів виплат не слід очікувати, втім у лютому на надбавки можуть розраховувати пенсіонери, які досягли певного віку:

  • 300 грн – якщо виповнилося 70 років;
  • 456 грн – після досягнення 75-річного віку;
  • 570 грн – з 80 років.

Ми писали, як на Харківщині шахраї обдурювали довірливих людей, які шукали грошову допомогу від держави та благодійних фондів.

Четверо молодиків наживались на довірливих людях. Троє 20-річних чоловіків та хлопець 18 років налаштували таргетовану рекламу в соцмережах на авдиторію, зацікавлену в отриманні грошової допомоги у вигляді виплат від держави, благодійних фондів тощо. У рекламному оголошенні пропонувалось перейти за посиланням для оформлення виплат на сайт, візуально схожий на сторінку державного порталу. Однак насправді цей «сайт-перехідник» створили шахраї.

На ньому зловмисники розміщували фішингове посилання, перейшовши за яким потерпілі опинялися на шахрайському сайті, який імітував вже онлайн-банкінг. Довірливі громадяни вводили реквізити банківської картки, які запитував сайт, і в подальшому ці дані ставали доступними для шахраїв. Потім кошти з банківських карток своїх жертв зловмисники «виводили» на підконтрольні рахунки.

Статьи по теме

Последние новости

Мешканцям Харкова нагадали про обов’язкове щеплення тварин

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.