«Батько наш Бандера». ТОП-10 цікавих фактів про Героя України, — ФОТО
Десять найцікавіших фактів про Степана Бандеру.
1 січня відзначається 114-та річниця від дня народження політичного діяча, теоретика українського націоналізму і провідника ОУН Степана Бандери. Протягом кількох десятиліть історична постать Бандери була причиною спорів і конфліктів серед українців: одні вважали його героєм та борцем за свободу України, а інші — нацистським поплічником і колаборантом. Однак думка останніх формувалася через вплив російської пропаганди і неправильне трактування історії. З початком повномасштабного вторгнення РФ вплив рупорів Кремля в Україні значно послабився, що призвело до того, що все більше українців позитивно ставляться до Степана Бандери і його діяльності.
Редакція сайту 057 розповідає десять найцікавіших фактів про Степана Бандеру.
Арешт нацистською владою
У 1941 році нацистська влада заарештувала Степана Бандеру і вимагала від нього скасувати Акт проголошення Української Держави від 30 червня 1941 року. Бандера розумів, що основною діяльністю і метою ОУН було створення Української Держави, тому він категорично відмовився скасовувати цей акт. За це пізніше нацисти відправили його до концтабору Заксенгаузен. Там Степана Бандеру утримували до 1944 року.
Провідник ОУН в 24 роки
В 23 роки Степана Бандера став заступником крайового провідника, а в 24 — очолив провід Організації українських націоналістів.
Підготовка до катувань
Є свідчення, що Степан Бандера готувався до тортур з боку каральних органів. Наприклад, засовував голки собі під нігті або обливався холодною водою.
Здоровий спосіб життя
Степан Бандера займався бігом, плаванням та лижним спортом. Бандера не палив і не вживав алкоголю.
Хороший батько та сім’янин
Степан Бандера був хорошим батьком і сім’янином. Бандера виховував трьох дітей, а дружина допомагала йому у визвольній боротьбі. Коли Степана Бандеру заарештували, його дружина із тримісячною донькою переїхали до Берліна, щоб бути ближче до чоловіка та батька.
«Кінна бандерія»
Степан Бандера, спеціалізуючись на пропаганді, вигадував оригінальні способи заявити про українську національну ідею. Так, у місті Калуш одягнуті в козацькі однострої хлопці-вершники на конях прорвали поліцейський кордон і супроводили візит митрополита Андрія Шептицького. Пізніше ця ініціатив отримали назву «кінна бандерія», оскільки її ініціатором став молодий Бандера. За це його затримала польська поліція.
Улюблений автомобіль
Улюбленим автомобілем Степана Бандери був «Опель Капітан». Бандера доволі часто любив відпустити охоронців і самому проїхатися за кермом цієї машини. Саме на авто «Опель Капітан» він приїхав до свого будинку перед загибеллю.
Звання «Герой України»
В 2010 році Степану Бандері посмертно присвоїли звання «Герой України». Однак у 2011-му режим Януковича скасував це рішення.
Полювання радянських спецслужб
Наступні роки після закінчення Другої світової війни були напруженими для Степана Бандери та його сім’ї, оскільки на них полювали спецслужби СРСР. Так, до 1948 року сім’я Бандери 6 разів змінювала місце проживання: Берлін, Інсбрук, Зеєфельд, Мюнхен, Гільдесгайм і Штарнберг. Всього було щонайменше 8 спроб різних радянських агентів ліквідувати Степана Бандеру. Часто цим спробам перешкоджали служби безпеки ОУН за кордоном.
Курйоз польських суддів
У 1934 році під час суду над Степаном Бандерою стався курйоз. Коли Бандеру заводили до зали, українські адвокати і громадськість на знак того, що це лідер українських націоналістів, вітали його стоячи. Польські судді не побачили, хто входить, і подумали, що це хтось із високих чиновників Польщі, тому вони теж встали зі своїх місць.
Нагадаємо, що редакція сайту 057 розповідала десять цікавих фактів про ЗСУ. Детальніше про це читайте тут.