Gorozhanin.com.ua

Газ у лютому подешевшає: українцям пообіцяли нові тарифи

Февраль 13
01:34 2020

Вартість газу для населення України стане меншою вже в лютому. Причиною цього стало підписання нового договору про транзит з російським Газпромом. Про стабілізацію на ринку і нових тарифах заговорив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

На своїй сторінці у Facebook міністр розповів, що відповідне рішення про зниження ціни на газ було прийнято на засіданні Кабміну. Всі деталі будуть обговорюватися вже в понеділок, 27 січня. Там мають дійти згоди щодо конкретних термінів і вартості блакитного палива.

За словами Оржеля, Газпром заплатив удвічі більше, ніж фактично прокачав газу. Це стало можливо через фіксацію мінімальних обсягів прокачування газу в договорі.

До 22 січня було прокачано лише 47% від оплачених обсягів. Хоча щодня Газпром повинен прокачувати не менше 178 млн куб м.

Нещодавно українцям повідомили про зміни у платіжках за газ, які торкнуться громадян при оплаті комуналки. Ще з 1 січня оператори газорозподільних систем почали виставляти вартість газу в двох платіжках. Окремо — за спожитий газ, окремо — за його розподіл (доставку) споживачу. При цьому, оплата за доставку газу буде приходити на місяць раніше, ніж платіжка за його споживання. Оплату за споживання газу газопостачальні компанії рекомендують здійснювати протягом 5 днів після отримання квитанції.

Нагадаємо, оплата за доставку газу буде здійснюватися не тільки в опалювальний сезон, але і весь рік, незалежно від того, чи насправді споживався газ, чи ні.

The post Газ у лютому подешевшає: українцям пообіцяли нові тарифи appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Apple выкупила компанию Voysis

Apple выкупила компанию Voysis

Читать всю статью