Зростання курсу долара: що вплинуло на ситуацію
За останні місяці гривня послабилася до долара на готівковому ринку. Серед причин — сезонні фактори.
Про це повідомляє сайт 056.
Згідно з Макроекономічним та монетарним оглядом НБУ, основними чинниками послаблення готівкового курсу та розширення спреду стали такі фактори:
- повернення сезонного чинника — підвищення попиту на іноземну валюту;
- ситуативне зростання попиту на готівкову валюту через анулювання ліцензії одному великому гравцю на ринку обміну валюти за систематичні порушення.
Також на зростання курсу долара вплинуло те, що незабаром в Україні можуть скасувати фіксований курс долара. Подейкують, що це може статися 15 вересня. На тлі цих чуток українці почали активно скуповувати американську валюту.
В серпні українці придбали більше валюти, ніж продали. Хоча у попередні два місяці спостерігалася зворотна тенденція. Тоді населення більше продавало доларів, аніж купувало.
Загалом з початку цього року в Україні продали 11,874 млрд доларів, а купили – 13,835 млрд.
Нацбанк відреагував на це збільшенням обсягу доларових інтервенцій на валютному ринку, а також дозволив банкам продаж безготівкової валюти у розмірі до 50 000 гривень.
«Наприкінці місяця спред знову почав звужуватися, зокрема завдяки дозволу НБУ на продаж валюти онлайн, а курсові очікування залишаються стійкими», — додали в Нацбанку.
Завдяки цим дія курс долара на чорному ринку почав стабілізуватись. Але знизився до рівня літа.
Для прикладу, місяць тому середній курс продажу готівкового долара в Дніпрі становив 37,52 гривень. А станом на 7 серпня обмінні пункти міста продають долар у середньому по 38,10 гривень.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію