«Значні екологічні наслідки»: еколог пояснив причини обміління Дніпра та мор риби
На пляжах у Дніпрі різко впав рівень води — вона відійшла від берега на кілька десятків метрів. Також спостерігається мор риби.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Суспільне та Укргідрометцентр.
Масовий мор риби зафіксували у річці Дніпро на Монастирському острові та в парку «Сагайдак». Повідомляють, що берег пляжу вкритий мертвими мальками. Через це там стоїть сморід. На Гребній Косі на Перемозі схожа ситуація. Там гине велика риба. Рибини довжиною приблизно в 40 сантиметрів лежать на березі річки. Мор відбувається і у воді.
За словами еколога Олексія Ангурця, риба гине внаслідок забрудненості Дніпра та спеки.
«Проблемою є очищення побутових стоків. Водоканали є одними з найбільших забруднювачів річки Дніпро. Потрібно чітко розуміти причину, чи не було якесь там забруднення, скид», — сказав він.
Ангурець також розповів, що на зниження рівня води у Дніпрі впливає тривала спека та регулювання річки греблями.
«Через штучні водосховища течія у водоймі не може рухатись природно, тому це негативно впливає на стан річки. Це має значні екологічні наслідки», — вважає еколог.
Схожу причину розповіли і в Укргідрометцентрі.
«Внаслідок спустошення Каховського водосховища та входження р. Дніпро в старе природне русло, рівні води значно нижчі за відмітки водозаборів у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях», — йдеться в повідомленні.
Рівень Дніпра помітно впав як на пляжах, так і на набережній. До того ж вода позеленіла та почала виділяти неприємний запах.
Щоб цього не було, еколог радить стежити за станом річки, фахово оцінювати і розробляти програми з його поліпшення, зменшувати забруднення. Адже Дніпро забезпечує водою 2/3 України.
«Щоб зберегти найбільшу річку країни, треба оновити системи очищення води у всіх областях, які отримують водопостачання з її ресурсів», — заявив Ангурець.