Землю накриває сильна магнітна буря: скільки вона триватиме і як підготуватися
В світі очікується потужна магнітна буря. Вона буде доволі нетривалою – лише один день. Україну це явище накриє вже 21 січня.
Про це повідомляють експерти з Meteoagent, передає редакція сайту 056.
Буря буде не лише нетривалою, але й останньою у січні. Загалом це буде вже п’ята магнитна буря в Україні за січень. Проте експерти попередили, що інтенсивність останньої бурі буде дуже потужною порівняно з іншими.
Що таке магнітні бурі?
Електромагнітна активність Сонця – явище звичайне. Та час від часу вона посилюється. З’являються корональні діри та викиди корональної маси. Це називають сонячним спалахом. Через такий спалах в навколишній простір потрапляє велика кількість заряджених частинок.
Їх підхоплює сонячний вітер і несе в усіх напрямках. У Землі через своє власне сильне магнітне поле є захист від таких космічних явищ. Коли заряджені частинки досягають нашої планети, вони стикаються з цим захистом. Магнітне поле починає коливатися. Саме ці процеси й називаються магнітними бурями. Тобто фактично магнітні бурі – це наслідок захисної реакції магнітного поля Землі на зовнішні чинники.
На що можуть вплинути магнітні бурі?
Перш за все, саме завдяки ним виникають полярні сяйва. Їх завжди можна бачити на полюсах планети, а у періоди сильних магнітних бурь такі сяйва бачать і звичайні українці.
Менш відомий, проте більш небезпечний вплив геомагнітної активності відбувається на електроніку. Через магнітні бурі можливі збої в роботі електромереж, телефонного і супутникового зв’язку, навігаційних систем тощо.
Як магнітна буря впливає на здоров’я
Від надмірної геомагнітної активності Землі найчастіше потерпають метеочутливі та метеозалежні люди, люди літнього віку, вагітні.
Причиною погіршення самопочуття лікарі називають те, що під час коливання магнітного поля у всіх живих організмів зменшується капілярний кровоток і, як наслідок, менша кількість повітря надходить до тканин організму.
Зміни магнітного поля Землі можуть викликати підвищення тиску, головний біль, зниження працездатності, загострення хронічних хвороб, фізичну та емоційну втому.
Як полегшити ситуацію та покращити стан свого самопочуття
Під час магнітних бур слід уважно ставитися до свого здоров’я, прислухатися до потреб організму, чергувати режим сну, навантажень і відпочинку, а також утриматися від шкідливих звичок, нервових перенапружень та стресів. Щоб легше пережити магнітну бурю лікарі радять дотримуватися наступних порад:
- більше гуляти на свіжому повітрі;
- бути фізично активним, але не надміру;
- виключити з раціону жирну, смажену, солону та гостру їжу;
- відмовитися від кави, алкоголю і енергетиків;
- частіше провітрювати приміщення та більше ходити пішки;
- приймати контрастний душ або контрастні ванночки для ніг;
- лягати спати в один і той же час та спати не менше 8 годин на добу.