Залізні «пташки» проти двоголового орла: як кордони Дніпропетровщини захищають безпілотники
Безпілотні апарати — це потужна підтримка для наших захисників на лінії фронту. На Дніпропетровщині ними керує група аеророзвідки, яка зараз проходить навчання на безпілотнику «Чаклун». Цей комплекс дозволяє здійснювати розвідку на відстані до 40 кілометрів. За допомогою дрона військові зможуть виявляти ворога на другій лінії фронту.
Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на Суспільне.
«Безпілотники – це очі для армії, тому що вони допомагають завчасно і своєчасно виявити ворога на досить великих відстанях, тим самим допомогти скорегувати артилерію, і вчасно винищити ворога», – пояснив військовослужбовець Микита Березін.
Він розповів, що безпілотники обстежують території в онлайн-режимі й постфактум — коли борт повертається, фахівці переглядають відео та фото, прописують координати цікавих для них об’єктів, передають дані іншим підрозділам.

Завдяки аеророзвідці під Ізюмом одного разу знищили три російські колони. Але трапляють і сумні випадки, коли безпілотники падають.
«В один з днів надійшла інформація, де є склад БК. Ми туди направили наш борт, скоригували вогонь, і той склад БК більше не існував. Але була прикра така обставина, що коли корегував вогонь, БК вибухнув, і один з боєприпасів влучив у нашу пташку. І з того часу нас трошки приземлило, і ми не змогли далі літати, бо це дійсно розхідний матеріал. Але вартість того БК, що був знищений, набагато більше одного комплексу», – поділився Чалий.
Наразі Дніпропетровська група проходить навчання на безпілотнику «Чаклун». Вартість одного такого комплексу – 360 тисяч гривень. Волонтери вже зібрали половину необхідної суми. Охочі допомогти можуть зв’язатися з підрозділом через соціальні мережі.
Зазначимо, що скоро ЗСУ отримають нові 20 безпілотників Fly Eye. Такі дрони перебувають на озброєнні країн НАТО, їх ефективно застосовують у військових цілях.
Що відомо про безпілотники Fly Eye:
- Ці дрони виявляють техніку ворога і проводять розвідку на відстані до 60 кілометрів.
- Вони оснащені технологічною камерою та тепловізором, тому можуть вести чітку зйомку як вдень, так і вночі.
- У повітрі вони перебувають переважно 2,5 години.
- Особливість безпілотників у тому, що їх запускають з руки. Тобто дрони не потребують додаткових пристроїв, щоб відправити їх у «політ».