Gorozhanin.com.ua

Витік мастил в Дніпро і далі: Болгарія, Румунія, Туреччина відчують токсичне забруднення

07 июня
05:00 2023

Через підрив Каховської ГЕС у річку Дніпро потрапили щонайменше 150 тонн машинного мастила і може потрапити ще понад 300 тонн. Насправді проблема може бути значно масштабнішою — мати планетарний характер.

Про це повідомляє сайт 056.

Інформацію про це повідомили президенту України Володимиру Зеленському під час екстреного засідання Ради національної безпеки й оборони щодо ситуації на Каховській ГЕС.

«Членам РНБО розповіли, що близько 02:50 ночі у вівторок ворог здійснив внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС, про це негайно поінформували всі надзвичайні служби та військових. Крім того, у Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила, є ризик подальшого витоку ще понад 300 тонн. Попри це, персонал продовжує тримати персонал під контролем і «має інструменти на випадок будь-якого розвитку подій», — йдеться на сайті президента.

Ситуацію прокоментував голова ГО “Зелений лист”, еколог Владислав Балінський. Він вважає, що це має локальний характер, тому що йдеться про знищення природного об’єкта.

«Природно, що через акваторії Чорного моря такі наслідки відчуватимуть на себе не лише Україна, а й усі країни Чорноморські. Насамперед Румунія тому що течія здійснюється від Дніпро-Бузького лиману бік Одеси і далі — кругова вздовж берегова течія», — пояснив еколог.

За його словами, це 150 тонн мастила, про які говорять — це тільки мала частка того, що потрапить воду, у море в результаті цього теракту.

«Насправді йдеться про тисячі і 100 тисяч тонн і насамперед побоювання викликають токсичні мули, які накопичилися за десятиліття на дні Каховського водосховища. Ці відкладення на дні під час такого скидання масової води підхопляться потоком змиватимуться в морі», — розповів Балінський.

Він наголосив, що разом з мулами та хімічними речовинами плавнева система в першу чергу бере на себе функцію печінки. Тобто вона очищає, затримує всі важкі метали та забруднювачі, які за течією змиваються вниз. І ось зараз коли велика вода прийшла, вона все це викине в Чорне море і далі вздовж цієї берегової течії.

«Все узбережжя візьме на себе масштабне забруднення планетарного масштабу. Тому що ця вздовж берегова течія омиває і води Одеської затоки і далі йдеться про Болгарію, Румунію, Болгарію, Туреччину, які теж на собі відчують на собі це забруднення», — зазначив еколог.

Матеріали по темі:

Статьи по теме

Последние новости

Як футбол у Дніпрі повертає радість дитинства: історія Велеслава

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.