Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію в’язнів: за які злочини не візьмуть до війська
8 травня Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №11079-1 про добровільну мобілізацію ув‘язнених. Загальний ресурс тих, кого потенційно можуть мобілізувати до Сил оборони України, становить 15-20 тисяч.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
Мобілізації не підлягають:
- ув’язнені за злочини проти основ національної безпеки України;
- умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане із зґвалтуванням;
- сексуальне насильство;
- судимість за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-1561, 258-2586, частиною четвертою статті 2861 Кримінального кодексу України, якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку.
Тобто окрім осіб, що вчинили умисні вбивства, ґвалтівників і педофілів, до лав ЗСУ не зможуть вступити корупціонери, ті, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки України, в також особи, що займали особливо відповідальне становище — зокрема, депутати та міністри.
Для мобілізації ув’язнений має подати відповідну заяву на проходження військової служби до установи, де відбуває покарання. Потім пройти медогляд у в’язниці, а після цього його дані потрапляють до ТЦК, де військова частина розглядає можливість мобілізації.
Після рішення ТЦК відбувається перевірка у військово-лікарської комісії, і лише за умови, якщо фізіологічно-психічний стан ув’язненого відповідає вимогам, його заява разом з пакетом документів надходить до суду, який приймає рішення: задовільне, або ні.
Якщо рішення суду позитивне, Нацгвардія доставляє засудженого до ТЦК, де формують відповідні спеціалізовані підрозділи військових частин.
Адміністративний нагляд за такими звільненими здійснюватиме командир військової частини, куди вони потрапляють. А ще ці люди будуть брати на окремий облік у військовій частині.
Голова парламентської фракції «Слуга народу», член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія заявив, що загальний ресурс ув’язнених, яких потенційно можуть мобілізувати до Сил оборони України, становить 15-20 тисяч. Проте він не знає, скільки з них підпишуть контракт. Тому що це відбуватиметься за згодою сторін.
«Орієнтуємося, що це буде орієнтовно кілька тисяч людей», — сказав він.