Gorozhanin.com.ua

В Україні прогнозують потужний землетрус: в яких регіонах

05 августа
15:59 2024

Найближчими роками в Україні очікують землетрус у 7-7,5 балів. Така сейсмічна подія становить небезпеку для нашої країни. За такої потужності по стінах будинків виникатимуть тріщини.

Про це повідомив геофізик Володимир Шляховий в інтерв’ю Суспільному, передає редакція сайту 056.

Відчутний землетрус має статись в сейсмоактивній зоні Вранча. Вона розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (Українських) Карпат. Може захватити Одеську область.

Річ у тім, що територія України розташована на краю того самого поясу, в якому відбулися землетруси в Туреччині (тоді було 7,7 та 7,6 балів) на кордоні із Сирією. Ми розташовані на північній околиці цього поясу, а землетруси відбулися на південно-західній.

Причиною активності зони Вранча, є те, що Карпати — молоді гори, ростуть, підіймаються. Ну і от рух цих блоків призводить до струшування — землетрусів. І ці хвильки від зони Вранча доходять до нас. Залежить чим далі був епіцентр — тим менші поштовхи будуть в нас.

В Україні прогнозують потужний землетрус: в яких регіонах , фото-1

Дніпропетровщина знаходиться на більш спокійній сейсмологічній зоні, поруч з Полтавщиною, де з 2010 року сталося 15 землетрусів. Найбільший з них – 3 лютого 2015-го поблизу Гадяча (епіцентр на Сумщині). Тоді за школою Ріхтера землетрус оцінили у 4,7-4,8 балів.

«У земних надрах є напруження і тиск завжди, і якщо додаткові якісь збурення є і впливи, то може статися і землетрус. Більшість землетрусів на Полтавщині сталися на глибині від 5 до 11 кілометрів. Механізм подій цих землетрусів однотипний. Тобто причина завжди одна і та ж», — йдеться в науковій роботі сейсмографа.

Землетруси переважно відбуваються по лінії Перещепине – Карлівка – Зачепилівка. Більшість із 15 землетрусів сталася саме там. Учені Полтавської гравіметричної обсерваторії вивчають кілька можливих варіантів, що могли спричинити такі рухи земної кори.

«Ймовірність впливу нафто-газового видобутку теж є. Хоча так глибоко свердловини не копають, але виключати це не можна. Також ми звернули увагу, що кількість землетрусів у Афганістані і Ірані збільшилась з початком військових конфліктів на цих землях», – говорить Володимир Шляховий.

Він зауважив, що у визначенні точних причин землетрусів має бути зацікавлена, у першу черга, місцева влада. Оскільки їхня наукова установа без додаткового фінансування не зможе зробити точні висновки.

Без нормальних ґрунтовних досліджень зробити висновки вченим складно. У цьому має бути зацікавлена місцева влада. Ми працюємо на ентузіазмі переважно. Раніше у нас дослідження проводила група у 12 людей у мене були, а тепер одна чи дві людини, — говорить Володимир Шляховий.

За його словами, такі дослідження не коштуватимуть надто дорого, необхідна апаратура вже є, потрібні тільки фахівці.

Статьи по теме

Последние новости

Взрыв в Бердянске 30 ноября – подробности о случившемся | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.