У Дніпрі помітили криваво-золотистий захід Сонця: чому небо почервоніло
Перший вечір 2025 року був дивовижним. У Дніпрі помітили червоний захід Сонця, що віддзеркалювався по всьому горизонту.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
Неймовірний захід Сонця над багатьма регіонами України, зокрема в Києві, Запоріжжі, Черкасах та Харкові. Він може бути пов’язаним з тим, що нас накрила магнітна буря червоного рівня з екстремальним К-індексом 7.
Багато людей скаржаться на головні болі. Але завтра магнітне поле Землі трохи стабілізується до К-індексу 5. А в четвер стабілізується.
Моніторинговий сайт SpaceweatherLive показує, як авроральний овал накрив частину планети, охопивши Україну. Він визначає спектр полярного сяйва. Це кільце навколо магнітних полюсів Землі. Його ширина змінюється залежно від так званої космічної погоди – вона розширюється пропорційно з підвищенням викидів частинок сонячного вітру.
Причина появи північного сяйва така ж, як і у магнітних бур: збудження геомагнітної оболонки Землі корональними викидами. Електрично заряджені частинки сонячної речовини, які потоком несуться до Землі, притягуються до її магнітних полюсів. Саме тому, до речі, полярні сяйва характерні для північних широт і не відбуваються в південних регіонах, а тим більше на екваторі.
Під час зіткнення сонячних частинок з атомами і молекулами газів у верхніх шарах атмосфери утворюється енергія, яка виділяється у вигляді фотонів світла. Ми бачимо це як світлові спалахи на небі.
На півночі планети полярні сяйва можуть спостерігатися навіть за слабкого геомагнітного збурення. Але під час сильних магнітних бур ймовірність їхньої появи значно вища і досягає Дніпра, як сьогодні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію