У Дніпрі набережна стала ширшою: чи існує критична ситуація
18 квітня на Дніпропетровщині оголошено 3-й рівень небезпеки, причина: пропуск водопілля через водосховища каскаду, що знаходиться в Запоріжжі. Через це у Дніпрі продовжує підтоплювати прибережні території, розташовані поруч з річкою, яка стає все вище і вище. Почала «плавати» уже центральна набережна обласного центру. Проте критичних ситуацій в місті наразі не існує.
Про це повідомив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.
Він пояснив, що підняття рівня води у річці має природне походження та прокоментував фейки, які ширяться у суспільстві.
«Чутки про те, що хтось перекрив греблі, щоб навмисно осушити русло Дніпра, щоб танки пішли у наступ по дну ріки — це все єресь. Я вам хочу наголосити та привести приклад.
В аналогічний період рік тому пропускна спроможність однієї з українських гребель була 2,5 тис. куб м у секунду, а зараз приблизно 6 тис. куб м у секунду. Усі шандорні загородження відкриті на максимально допустимий рівень.
Я вважаю, що найближчим часом буде звернення керівництва країни про всі можливі наслідки ситуації, яка склалася», – пояснив Лисенко.
За його словами, рясні дощі на заході України а також різке підвищення температури на території білорусі призвело до танення снігу. Через це рівень води у річці Дніпро піднявся більше, ніж на 1 метр.
Критичних ситуацій з підтопленнями у місті зараз не існує — в основному це приватні домоволодіння, які виходять до річки Дніпро. Проте офіційних звернень від мешканців міста, які постраждали від повені щодо компенсації, не надходило.
Також не існує критичних ситуацій із знеструмленнями у місті.
Ситуація постійно моніториться. Міська влада працює спільно зі співробітниками Укргідроенерго, ДСНС.
Заммера зазначив, що зараз не має сенсу відкачувати воду, поки не спаде рівень води у річці. Він сподівається, що станеться це приблизно через 10 діб.