Штрафи за неоновлені дані: в ТЦК на Дніпропетровщині розповіли про проведення процедур
На Дніпропетровщині збільшилась кількість військовозобов’язаних громадян, які оновили свої дані через Резерв+, в ЦНАПах та ТЦК. Ті, хто цього не зробив, згідно з законом про мобілізацію, можуть отримати штраф від 17 до 25 тисяч гривень. Їх уже виявляють уповноважені органи.
Про це повідомила начальниця служби зв’язків із громадськістю Дніпропетровського ТЦК та СП Олена Кузіна в ефірі Відкритого.
За її словами, громадяни самостійно приходили та оновлювали свої дані, чи уточнювали їх. Під час цих процедур їх «ніхто не хапав».
«Люди спокійно приходили з документами, оновлювали свої дані. До нас звертаються не тільки з питання мобілізації, але й громадяни віком від 17 до 60 років з приводу уточнення своїх облікових даних. Наприклад, змінився у людини фах, місце проживання, освіта або соціальний статус. Також звертаються сім’ї українських захисників, ми надаємо соціальну підтримку», — розповіла Кузіна.
Вона зазначила, що деякі боялися оновлювати дані через російську ІПСО та страх, який окупанти поширюють серед населення перед ТЦК.
«Страх все ще присутній, але ми показуємо всіма шляхами, що це просто ІПСО. Ми показуємо, що ніхто тут одразу не хапає людей. Якщо у людини немає правопорушень, прийшла та поводить себе коректно з групами оповіщення, не дозволяє собі недоброї поведінки, то в принципі усі ситуації вони вирішуються», — підкреслила Кузіна.
Ті, хто свої дані не оновив, можуть отримати штраф. Поліція вже займається виявленням та доставленням порушників, і за їхньої присутності у ТЦК та СП складається адмінпротокол, з яким громадянин ознайомлюється та ставить підпис. Після цього вони мають оплати штраф.
«На території Дніпропетровської області вже діють такі процедури, однак кількість не розголошується, як і наявність судових справ, заведених на військовозобов’язаних», — сказала Кузіна.
Проте якщо людина не оновила свої дані у 60-денний термін через певні форс-мажорні обставини, то повинна це зробити зараз, маючи з собою документальне підтвердження причини.
«ТЦК тепер має право і надсилати повістки поштою. Людина з’являється до відділення «Укрпошти» і під власний підпис її отримує. Якщо підпису не було, можна вважати, що вона не вручена. Хочу наголосити, що після проходження ВЛК у призовника є мінімум 30 днів для навчання, і ніхто нікого не відправляє на фронт одразу», – пояснила Кузіна.