Щоденне вживання меду: користь та застереження
14 серпня християни відзначають Медовий Спас або Маковей. У цей день прийнято освячувати мед і мак в церкві, і готувати солодкі страви з цих продуктів. Редакція розповідає, про користь цього продукту при щоденному вживанні. Адже мед визнаний офіційною медициною як цілюща добавка до лікування застуди, серцевих хвороб і захворювань шкіри.
Мед має унікальний склад: 78% — цукри (левульоза, глюкоза, сахароза, мальтоз), 20% – вода та 2% – мінеральні солі.
В цьому продукті багато ферментів та мікроелементів: калій, кальцій, магній, фосфор, йод, залізо. А також є біогенні стимулятори, серед яких вітаміни В2, В6, пантотенова та фолієва кислоти.
Користь меду при щоденному вживанні:
- Шкіра стане чистіше. По-перше, мед це антиоксидант, а значить його регулярне вживання позбавить організм від токсинів. По-друге, він володіє антибактеріальними властивостями, що значно поліпшить стан вашої шкіри. До речі мед можна не тільки їсти, а й використовувати його в якості засобу для зволоження шкіри, скрабу або маски і навіть для лікування акне.
- Менше жиру, більше м’язів. В 1 кг меду міститься 3150 ккал. Це справжня енергетична бомба. Мед значно відрізняється від складу звичайних цукерок, тому він впливає на організм абсолютно по-іншому. Також він прискорює обмін речовин, а це одна з необхідних умов для втрати ваги.
- Рівень холестерину знизиться. Склад меду сприяє зниженню рівня поганого холестерину. Щоденне вживання меду позитивно впливає на рівень антиоксидантів у вашому організмі.
- Серце стане сильніше. Антиоксиданти, які містяться в меді перешкоджають звуженню артерії, а це може знизити ризик серцевого нападу, усунути проблеми з пам’яттю і головні болі.
- Не хвилюйтеся, їжте мед. Цей продукт допомагає заспокоїти нервову систему і полегшує симптоми втоми. Глюкоза міститься в меді є необхідним елементом для правильної роботи нейронів. Вона швидко всмоктується в кров і сприяє розслабленню і відновленню після стресу.
- Покращення сну. Цукор, який міститься в меді підвищує рівень інсуліну в крові, а він своєю чергою сприяє виділенню серотоніну. Далі серотонін трансформується в мелатонін, гормон який покращує якість сну.
- Ваш шлунок стане здоровим. Мед — сильний антисептик. Щоб запобігти різним захворюванням травного тракту досить з’їдати одну ложку меду за 30 хвилин до сніданку.
Як правильно вживати мед
Добова норма меду для дорослої людини – 100 г, максимальна – 200 г. Цю кількість слід розподіляти так:
- вранці – 30-60 г;
- вдень – 40-80 г;
- увечері – 30–60 р.
Приймати мед можна за 1,5-2 години до їди або через 3 години після їди. Дітям можна давати мед за чайною ложкою (30 г) на день.
Як лікуватися медом
Курс медолікування триває два-три місяці. Для отримання максимального ефекту мед краще вживати в чистому вигляді або запивати теплою водою або чаєм (при гастритах зі зниженою кислотністю за півтори-дві години до їди).
Головне, знати, що мед боїться окропу. Його не варто нагрівати більш як 40 градусів — всі вітаміни та антибактеріальні речовини неминуче руйнуються. Їх там небагато, але все одно не дуже приємно.
Також треба знати, що мед здатний викликати серйозні алергічні реакції. Тому, якщо є індивідуальна непереносимість, то краще його не вживати. Адже навіть від чайної ложки меду може виникнути нездужання, свербіж шкіри, нудота, запаморочення, підвищується температура.