Шахраї в онлайні: в яку пастку найчастіше потрапляли мешканці Дніпропетровщини в 2023 році
У мережі все більше послуг, товарів та сервісів. Ними активно користуються мешканці області. Освоюють онлайн-простір й шахраї. Продумують схеми, аби ввести в оману довірливих користувачів.
Про це повідомив начальник відділу обласного департаменту кіберполіції, полковник Андрій Авер’янов на брифінгу в Дніпропетровській ОВА, передає редакція сайту 056.
За його словами до них минулого року надійшло понад 4 тис. заяв та повідомлень про онлайн-шахрайство. Майже третину з них розкрили. Про підозру повідомлено більш ніж 250 особам. Обвинувальні акти щодо них скеровані до суду.
По решті справ триває розслідування. Деякі передали до інших регіонів. Мова про випадки, коли шахрай орудує не в тій області, де проживає чи подає заяву постраждалий.
Найчастіше ж у мережі мешканці Дніпропетровщини потрапляли у пастку недобросовісних продавців. Скаржилися, що так і не отримали оплачений товар.
«У таких ситуаціях треба звертатися із заявами до адміністрації сайту та поліції. Не зайве й перевіряти вебресурс перш ніж купувати товар. Читати відгуки. І, звісно, сплачувати за покупку лише в разі її отримання», – додав Андрій Авер’янов.
Ще один вид шахрайства, що набирає обертів, – посилання, за якими начебто пропонують допомогу. Перейти за ними заохочують у месенджерах та телеграм-каналах. Робити цього, а тим більше вказувати свої персональні дані полковник поліції не радить.
Також рекомендує для розрахунків в онлайні використовувати окрему віртуальну картку, а не зарплатну чи пенсійну. Створити її можна через додатки фінансових установ. Це унеможливить доступ шахраїв до банківських рахунків і кредитних ресурсів людини.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію