Gorozhanin.com.ua

росія кинула свою єдину групу з БМПТ «Термінатор» під Сєвєродонецьк

22 мая
14:35 2022

рф під Сєвєродонецьк кинула свою єдину групу, яка має на озброєнні бойові машини підтримки танків «Термінатор». Такі машини є тільки у центральної групи військ, яка вже зазнала втрат, намагаючись вийти до східних околиць Києва.

Про це повідомила розвідка Британії у щоденному звіті.

«Сєвєродонецький напрямок залишається одним з найближчих тактичних пріоритетів для рф. Проте із максимум десятьма «Термінаторами», які там задіяні, їхнє застосування навряд чи суттєво вплине на хід кампанії», — зазначає британська розвідка.

БМПТ «Термінатор» розробили спеціально для того, щоб прикривати танки, після досвіду афганської і чеченських війн. Як і абсолютна більшість «новітньої» зброї рф «Термінатор» — розробка часів СРСР.

В характеристиках та зовні «Термінатор» виглядає загрозливо. База танка Т-90 на якому встановлено спарена 30-мм автоматична гармата, курсовий кулемет, два 30-мм автоматичних гранатомета, а також чотири протитанкових ракети «Атака-Т».

Керування озброєнням об’єднано в автоматичну систему управління вогнем «Рамка», який поєднує панорамний приціл командира з лазерним далекоміром, а також приціл навідника, який має оптичний та тепловізійний канал, а також здатний керувати протитанковими ракетами.

Але на ділі машина різко піддавалась критиці навіть серед російської військової експертної спільноти.

Справа в тому, що фактичне керування озброєнням здійснюють три окремі людини. Два бійці мають вести вогонь з автоматичних гранатометів, а навідник з 30-мм гармат або протитанковими ракетами. Кожен з них має приціли з вузьким полем зору, а командир за панорамою має одночасно видавати вказівки на три вогневих засоби, вести огляд, комунікувати з підрозділами та вказувати куди їхати.

На «папері» танк з трьома або навіть п’ятьма баштами мав проривати оборону поливаючи ворога вогнем. На практиці ж виявилось, що реальна бойова ефективність цієї концепції дорівнює нулю, бо командир банально не встигає керувати екіпажем.

Ходова «Термінатора» має ті ж недоліки, що танки: обмаль швидкості, а заднім ходом швидкості просто мізерні, неможливо форсувати водні перешкоди без попередньої підготовки, тривала і трудомістка заміна двигуна в польових умовах.

Також безумовним недоліком машини є відсутність станцій радіолокації, через що здатність збивати дрони нижче, ніж у стародавньої ЗРК Шилка. Та навіть гелікоптер виявити заздалегідь не вдасться.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Севєродонецьку українські гвардійці знищили установку окупантів завдяки російським новинам.

Статьи по теме

Последние новости

У столиці адвоката і брокера викрили у привласненні та продажі квартири за $230 тисяч

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY