Ризик окупації: як діяти в тимчасово зайнятих загарбниками теріях
Триває шістдесят третя доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. За цей період деякі теріторіїї потрапляють під тимчасову окупацію. При виникненні ризику опинитися в окупації, для початку треба підготуватися інформаційно. Для цього є декілька порад.
Про це повідомляє редакція з посиланням на Центрі протидії дезінформації при РНБО України.
Рашисти перевіряють або взагалі вилучають телефони. Тому бажано переписати контакти у звичайний блокнот та видалити їх з телефона, щоб запобігти можливому шантажу ваших рідних та розсилці фейкових смс.
Видаліть із систем безконтактної оплати свої картки, щоб не допустити можливості окупанту розраховуватися вашими грошима.
Перенесіть усі особисті фото/відео на жорсткий диск або хмарне сховище. Не забудьте вийти з «хмари» та видалити логін і пароль.
Після цього видаліть файли з телефона.
Оберіть спільно з родиною чи сусідами один «черговий» телефон із найбільшою ємністю батареї та подбайте, щоб там було достатньо коштів на рахунку. За можливості фіксуйте на нього обстріли та факти пограбувань, без озвучування та фіксування облич. Заховайте телефон на вулиці без прив’язки до адреси та власника.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію