Радіаційна загроза: у Дніпрі розповіли, як отримати йодит калію та як правильно його вживати
Зараз фахівці не радять проводити йодну профілактику. Треба почати діяти, коли ви дочекаєтеся офіційного оповіщення від органів влади та ДСНС через радіо, телебачення та на офіційних сайтах.
Про це повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Тетяна Квітницька.
За її словами, під час вибуху на АЕС може відбутися викид радіації.
«В повітрі серед іншого може опинитися так званий «поганий йод». Точніше – його радіоактивні ізотопи. Вони блокують функції щитоподібної залози. Це загрожує людині проблемами зі здоров’ям», – зазначила Квітницька.
Вана запевнила, що головне не приймати йодит калію безконтрольно й без нагальної потреби. Інакше можна зробити тільки гірше. Підвищиться ризик зниження функції щитоподібної залози.
Якщо радіаційні заміри покажуть викиди радіоізотопів йоду, буде окреме повідомлення для населення.
«Хвилюватися не варто. Держава закупила необхідну кількість йодиду калію. Заклади охорони здоров’я його отримали. Найперше ті, які знаходяться на території 50-кілометрової зони навколо Запорізької АЕС. Місцеві амбулаторії вже видали пігулки понад 61 тис. мешканців», — розповіла Квітницька.
Отримати йодид калію можна у свого сімейного лікаря. Він буде виданий разом з інструкцією, в якій дозі вживати.
Заступниця директора департаменту ОВА пояснила, що екстрена профілактика йодидом калію проводиться одноразово. Й у певному дозуванні. Немовлятам до одного місяця – 16 мг, малюкам до 3 років – 32 мг, дітям до 12 років – 62,5 мг, підліткам від 13 до 18 років й дорослим до 40 років – 125 мг.
Протипоказаний йодид калію людям 40+. Виключення, жінки цього віку, які знаходяться при надії або годують грудьми.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію