Gorozhanin.com.ua

«путін-викрадач Різдва»: в яких облцентрах України встановлять ялинку, а в яких – ні

21 декабря
06:58 2022

Ще рік тому у цей період в Україні активно готувалися до новорічних свят та планували поїздки на вихідні. Зараз триває вже трьохсот доба широкомасштабного вторгнення і доводиться звикати до нових реалій. Українці незламна нація і навіть за крок до блекауту в деяких містах країни вирішили не відмовлятися від головних символів Нового Року. Щоправда вигляд їх трохи змінився і відображає сучасні реалії нашої нації. 

Редакція розкаже з ялинками і без: як святкуватимуть Новий рік міста України. 

Згадайте, як раніше зимові свята в Україні практично завжди супроводжувалися палким обговоренням новорічної ялинки – їхньої вартості та зовнішнього вигляду. Але цього року на тлі повномасштабної війни сенс дискусії дещо інший: чи варто взагалі встановлювати ялинку – наскільки це доречно, безпечно і чи не надто марнотратно. Противники ялинки свої позиції аргументують тим, що гроші краще направити на армію, а «святкуватимемо після війни». Прихильники навпаки кажуть, що скромне свято зараз нікому не завадить (з цим, до речі, згодні і психологи, але й протилежна думка має право на життя), і «путін не повинен вкрасти його у нас».

На чий бік встала влада обласних центрів України. 

Головну ялинку країни, яку цього року називатимуть «Ялинка незламності» 

Місяць тому Віталій Кличко припустив, що у столиці поставлять ялинку, але без святкового ярмарку. Новина ця сколихнула суспільство: проти ялинки (і на її користь) підписували петиції на сайті Київради та навіть президента.

Перемогли прихильники свята: вирішили встановити символічну ялинку на Софійській площі за гроші бізнесу та меценатів. Цього року дерево буде штучним, висотою 12 метрів (що втричі нижче, ніж зазвичай).

На ялинці будуть енергозберігаючі гірлянди, які працюють від генератора – його потім передадуть військовим. Нарядять прикрасами минулих років, тисячу куль синього та жовтого кольорів, а також 500 білих голубів надасть бізнес. На вершині – герб України.

Внизу ялинки оформлять стенд із прапорами країн, які допомагають Україні. При цьому жодних фудкортів, ярмарків чи атракціонів не буде. У Харкові, який до війни славився найвищою ялинкою в країні, цьогоріч поставили лісову красуню на станції метро «Університет». Поруч з ялинкою встановили «будинок Діда Мороза», де можна залишати листи з побажаннями подарунків.

Ялинка у харківському метро

Як повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов, висота ялинки становить 5,5 м.

«Йде війна, і встановлювати ялинку на майдані Свободи, як ми це робили завжди, недоречно. Тому ми встановили її в метрополітені. Це безпечно», – підкреслив мер.

У метро відбудуться новорічні заходи для дітей, а також невеликий концерт.

«путін-викрадач Різдва»: в яких облцентрах України встановлять ялинку, а в яких – ні, фото-1

В решті обласних центрів із новорічним настроєм буде гірше. 

В Івано-Франківську цьогоріч планують встановити ялинку, створену з малюнків дітей

Руслан Марцінків повідомив, що в місті є ініціатива – поставити не традиційну штучну ялинку, а зробити символічну ялинку перемоги з малюнків дітей. Їх буде більше тисячі. Тому звичної ялинки не буде. 

Біля ялинки міська влада обіцяє зробити невелике освітлення, однак ілюмінацій не буде. Утім, на свята обіцяють вмикати вуличне освітлення на довший час, ніж зараз.

У Чернівцях цьогоріч також вирішили обійтися без 18-метрової ялинки

Встановлювати її на Соборній площі під час війни влада вважає недоречним. Новорічної локації там також не буде, бо тепер на площі розміщені ангари для допомоги переселенцям.

Однак влада планує встановити 7-метрову ялинку у парку і створити фотозони на площах.

У Чернігові жодних заходів до Нового року не буде

За словами начальника міського управління культури та туризму Олександра Шевчука, у нинішній ситуації у місті можуть думати лише про елементи атмосфери та про вітання дітей, а формат святкувань треба переглянути.

«Про те як було раніше, зараз просто треба забути. Варто розуміти, що ми зараз живемо в трошки іншій реальності», – каже начальник управління.

В Миколаєві зробили новорічну «Ялинку незламних» із маскувальної сітки

Новорічне «дерево» розмістять на пам’ятнику Святому Миколаю, захисну споруду якого покрили маскувальною сіткою та ілюмінацією.

Скульптуру покровителя міста Святого Миколая ще восени закрили від обстрілів мішками з піском. Напередодні новорічних свят захисну конструкцію пам’ятника покрили шістьма маскувальними сітками, які виготовляли волонтери.

«путін-викрадач Різдва»: в яких облцентрах України встановлять ялинку, а в яких – ні, фото-2

«Ялинка буде складатися із шести секцій, кожна секція у висоту — 6 метрів, в ширину — 2,5 метри. Потім буде демонтаж, буде розгортатися кожна «пелюстка», ми так назвали, зверху донизу, і стягуватися стяжками. Після цього ялинка буде прикрашена кульками та гірляндами. Діти зможуть насолоджуватися новорічними святами», — розповіла організаторка виробництва Наталія Куличковська.

Виготовляли стіки в імпровізованому швацькому цеху волонтери, що шиють амуніцію для Збройних сил України.

Львів не відмовився від встановлення новорічної ялинки: яким буде святкове дерево

Цьогоріч попри повномасштабну війну і відключення світла через постійні атаки росіян по енергетичній інфраструктурі у Львові не відмовилися від встановлення новорічної ялинки.

Задля облаштування святкової локації в центрі міста не витрачали жодних додаткових коштів, а ілюмінацію на ялинці вмикатимуть тільки кілька годин на добу, сповістив міський голова Львова Андрій Садовий.

Мер міста зазначив, що місцева влада радилася із військовими та психологами та зрештою вирішила не відмовлятися від встановлення ялинки.

«Ялинка – це не просто святкова декорація, а багаторічна традиція. І ми встановлюємо її не на зло комусь чи всупереч, а завдяки тому, що маємо таку можливість і хочемо зберегти хоч частину гарних спогадів наших дітей. Їх і так пограбували, вкрали дитинство у всіх можливих значеннях», – зауважив Садовий.

Різдвяне дерево місту подарувало одне з місцевих підприємств. А прикрасять його декором, який використовували

У Дніпрі новорічної ялинки цьогоріч не буде

Так вирішили більшість містян, хоча мер Борис Філатов був активним прибічником ялинки і намагався переконати людей в тому, що вона потрібна. Однак йому це не вдалося, і він підкорився думці більшості.

«Не буде вам «йолки», заспокойтеся вже. Прислухаємося до думки агресивно-активної частини суспільства. Нехай сидять у темряві і депресусі і радіють, що перекричали інших містян, включаючи мера з депутатами», – написав Борис Філатов.  

У Сумах також вирішили ялинку не встановлювати

Очільник міста Олександр Лисенко повідомив про своє рішення, що у цьому році в Сумах новорічну ялинку не встановлюватимуть. 

«За бажанням, кожен зможе встановити ялинку у себе вдома! Кошти, які мали б спрямувати на утримання ялинки, ми направимо на нашу обороноздатність. Я думаю, сумчани зрозуміють правильність такого рішення. А після нашої перемоги ми відсвяткуємо новорічні свята з найкрасивішою ялинкою в центрі міста», – зазначив очільник міста Олександр Лисенко.

У Вінниці від ідеї встановити ялинку теж відмовилися 

Святкової ілюмінації також цьогоріч не буде.

Тернопіль зустріне Новий рік без ялинки

Однак на Театральному майдані працюватиме Резиденція Святого Миколая, а також буде влаштована Різдвяна шопка.

«Саме ці атрибути відповідають нашим традиціям», – кажуть у міській раді.

Без ялинки і декору святкуватиме Новий рік і деокупований Херсон

Місто постійно обстрілюють росіяни, тому влада вирішила не наражати херсонців на небезпеку.

«Цьогоріч через постійні ворожі обстріли громади Херсонська міська військова адміністрація ухвалила рішення відмовитись від новорічного декору», – кажуть у міській раді.

Очільниця Херсонської МВА Галина Лугова додала головне, що 2023 рік Херсон зустрічатиме вільним від окупантів і з українським прапором. 

У Луцьку традиції не змінили 

На Театральному майдані, як і раніше, прикрашають ялинки, які там ростуть. Цьогоріч на ялинках будуть патріотичні іграшки, які виготовили діти. Ілюмінація у місті буде мінімальною.

На Волині вийшло ялинкове тріо 

Всі прикраси виготовлені вручну нашими майстрами — дітками та дорослими.

Міський голова подякував за ідею та організацію творчого процесу департаменту культури, а за роботу — викладачам та учням художньої школи, студентам та викладачам відділу образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського, творчим працівникам Княгининівської школи мистецтв та культурно-мистецького центру «Красне».

Статьи по теме

Последние новости

Дороги війни: як прикордонники пересуваються розбитими шляхами поблизу Вовчанська, — ВІДЕО

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.