Gorozhanin.com.ua

Повітряна тривога на Дніпропетровщині: окупати активізували свої «очі»

27 мая
03:17 2024

Сьогодні о 09:51 на Дніпропетровщині почалась повітряна тривога. В цей час кордон області пересягнув розвідувальний черговий «Орлан-10», екземпляр якого тільки минулої доби було збито у Кам’янському районі. 

Про це повідомляє редакція сайту 056.

О 09:53 Повітряні Сили написали про те, що у Дніпропетровській області ведеться робота ППО по розвідувальному БпЛА.

Повітряна тривога на Дніпропетровщині: окупати активізували свої "очі", фото-1

За кільки хвилин до цього наші захисники «полювали» на «очі ворога» на Кіровоградщині, Черкащині, Вінничині та Київщині.

Чим загрожують російські БпЛА

Від початку повномасштабної війни росіяни використовують розвідувальний безпілотник «Орлан-10». Він має ряд характеристик та особливий спектр задач. Про них у своєму стрімі розповів військовий експерт Олег Жданов.

Безпілотник типу «Орлан» невеликий за розмірами, важить 14 кілограмів, має розмах крил до 3 метрів і запускається зі самої звичайної катапульти. Він перебуває у повітрі до 16 годин, може підніматися на висоту до 5 тисяч метрів, а його швидкість сягає від 90 до 120 кілометрів на годину.

«Військові відзначають, що зазвичай він кружляє у повітрі на висоті 3 тисячі метрів. Його майже не видно через малі розміри. Але він знімає координати і коригує вогонь», – відзначив Жданов.

Оператор може керувати подібним дроном на відстані до 120 кілометрів. Працювати він може як у режимі онлайн, так і офлайн. Для цього попередньо програмується район і маршрут. Відфотографувавши задану місцевість, «Орлан» повертається на місце вильоту. Його приземлення відбувається завдяки парашутам.

«Безпосередньо в «Орлан-10″ покращені характеристики. Він може підніматися на висоту до 6 тисяч метрів, вага у нього збільшена до 18 кілограмів і від 10 до 18 годин – час польоту, залежно від висоти і навантаженості», – додав військовий експерт.

БпЛА використовує дві навігаційні системи GLONASS та GPS. Якщо сигнал глушиться, то оператор може застосовувати режим візуалізації.

«Найстрашніше для нас те, що цей дрон створений для ударно-вогневого комплексу, пов’язаного з артилерію. Такі системи як «Торнадо» зав’язані на «Орлани». Вони передають координати, цілі і коригують вогонь артилерії. Тобто якщо з’явився «Орлан» – буде вогневий наліт», – пояснив військовий експерт.

Наразі окупанти навчилися використовувати «Орлани» ще й у якості розвідника для піхоти. Тому боротьба з такими видами дронів – першочергова задача.

Статьи по теме

Последние новости

В первом туре выборов президента в Румынии лидирует кандидат, критиковавший Запад | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.