Повітряна тривога на Дніпропетровщині: окупати активізували свої «очі»
Сьогодні о 09:51 на Дніпропетровщині почалась повітряна тривога. В цей час кордон області пересягнув розвідувальний черговий «Орлан-10», екземпляр якого тільки минулої доби було збито у Кам’янському районі.
Про це повідомляє редакція сайту 056.
О 09:53 Повітряні Сили написали про те, що у Дніпропетровській області ведеться робота ППО по розвідувальному БпЛА.
За кільки хвилин до цього наші захисники «полювали» на «очі ворога» на Кіровоградщині, Черкащині, Вінничині та Київщині.
Чим загрожують російські БпЛА
Від початку повномасштабної війни росіяни використовують розвідувальний безпілотник «Орлан-10». Він має ряд характеристик та особливий спектр задач. Про них у своєму стрімі розповів військовий експерт Олег Жданов.
Безпілотник типу «Орлан» невеликий за розмірами, важить 14 кілограмів, має розмах крил до 3 метрів і запускається зі самої звичайної катапульти. Він перебуває у повітрі до 16 годин, може підніматися на висоту до 5 тисяч метрів, а його швидкість сягає від 90 до 120 кілометрів на годину.
«Військові відзначають, що зазвичай він кружляє у повітрі на висоті 3 тисячі метрів. Його майже не видно через малі розміри. Але він знімає координати і коригує вогонь», – відзначив Жданов.
Оператор може керувати подібним дроном на відстані до 120 кілометрів. Працювати він може як у режимі онлайн, так і офлайн. Для цього попередньо програмується район і маршрут. Відфотографувавши задану місцевість, «Орлан» повертається на місце вильоту. Його приземлення відбувається завдяки парашутам.
«Безпосередньо в «Орлан-10″ покращені характеристики. Він може підніматися на висоту до 6 тисяч метрів, вага у нього збільшена до 18 кілограмів і від 10 до 18 годин – час польоту, залежно від висоти і навантаженості», – додав військовий експерт.
БпЛА використовує дві навігаційні системи GLONASS та GPS. Якщо сигнал глушиться, то оператор може застосовувати режим візуалізації.
«Найстрашніше для нас те, що цей дрон створений для ударно-вогневого комплексу, пов’язаного з артилерію. Такі системи як «Торнадо» зав’язані на «Орлани». Вони передають координати, цілі і коригують вогонь артилерії. Тобто якщо з’явився «Орлан» – буде вогневий наліт», – пояснив військовий експерт.
Наразі окупанти навчилися використовувати «Орлани» ще й у якості розвідника для піхоти. Тому боротьба з такими видами дронів – першочергова задача.