Gorozhanin.com.ua

Послання про заборону польських продуктів в АТБ: чи можливі обмеження в Україні

21 февраля
23:25 2024

На полицях супермаркетів мережі АТБ в Запоріжжі почали з’являтися послання. Невідомі закликають покупців із закликом не купувати польських товарів у зв’язку з блокадою кордону.

Про це повідомляє редакція сайту 056.

Такі послання можна побачити на товарах польської продукції. На різнокольорових аркушах паперу написано від руки: «Не купуй польські товари».

За даними Forbes, товари з Польщі займають максимальну частку у власному імпорті мережі дискаунтерів «АТБ-маркет» — близько 5%. Польські продукти представлені в усіх ключових категоріях товарів:шоколад, бакалія, молочна продукція, напої, непродовольчі товари.

У товарообігу Novus польські товари займають 3%. Це здебільшого цукерки, шоколад, сік, сири, чай, заморожені овочі та фрукти, снеки, консервація.

«Auchan Україна» має приблизно 3 тисячі польських товарів. Найбільше — серед товарів для саду, ремонту, дитячих речей, засобів для догляду за волоссям і шкірою. Серед харчових продуктів — лише молочні.

Польща є головним постачальником сільгосппродукції в Україну з 2017 року, свідчать дані Інституту аграрної економіки. Всього з Польщі в Україну за 2023 рік надійшло товарів на $6,6 млрд — це друге місце серед українських торгових партнерів після Китаю ($10,4 млрд).

Така ситуація не дуже справедлива. Адже з квітня минулого року українське зерно фактично не має доступу до польського ринку, як пояснила Олександра Авраменко, голова комітету з євроінтеграції Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Forbes на початку лютого. До того ж польські протестанти влаштовують блокаду на кордоні з Україною. Вони налаштовані настільки кардинально, що подекуди не пускають не тільки зерно, але й товари та гуманітарку.

У зв’язку з цим, українська влада обговорює запровадження обмежень на торгівлю з Польщею.

«Хотілося б уникнути цього, але ми зараз у найнижчій точці, і якщо так піде й надалі, то це доведеться зробити», — сказав виданню Forbes урядовець, який захотів залишитися анонімним.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський підтвердив, що українська влада справді обговорює таку можливість. Він зазначив, що уряд виступає за конструктивне розв’язання питання, «але, звичайно, будемо готові реагувати».

За його словами, якщо ситуація на кордоні не вирішиться, то санкції можуть бути ухвалені протягом кількох тижнів. Надавати більше деталей Сольський відмовився.

«Це тонка тема, поки коментувати нічого», — сказав міністр, зазначивши, що невідомо, які саме обмеження зможе вводити Україна.

Зазначимо, що станом на сьогодні немає правових інструментів, які б дозволили українському уряду ввести заборону чи обмеження польської «аграрки» у відповідь на дії Польщі.

Статьи по теме

Последние новости

В Эр-Рияде 18 февраля начались переговоры представителей России и США | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.