Платний в’їзд до Європи для українців: коли введуть та які умови
У 2024 році набудуть чинності нові правила в’їзду на територію Євросоюзу. Українським туристам, які захочуть його відвідати треба буде тримати спеціальний дозвіл. За це заплатити 7 євро.
Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на ETIAS.
Програма призначена для перевірки мандрівників, які прибувають з-за кордону у відповідь на глобальне зростання терористичної діяльності.
Дозвіл ETIAS стосується безвізових туристів, які в’їжджають у будь-яку з 27 країн Шенгенської угоди, Болгарію, Румунію або Кіпр. Цей дозвіл необхідний громадянам зі 60 країн, серед яких — Україна.
Для того, щоб подати заявку на оформлення ETIAS, потрібно підготувати паспорт з терміном дії більш як три місяці, вказати електронну пошту, заповнити онлайн-форму та сплатити збір у розмірі 7 євро.
Після оформлення дозволу туристи матимуть змогу перебувати в будь-якій із 30 європейських країн протягом 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.
ETIAS буде дійсним впродовж трьох років або до закінчення терміну дії паспорта, який ви використовували у заяві. Дипломати наголошують, що цей дозвіл не є візою, тому туристам не потрібно буде звертатися до консульств та надавати свої біометричні дані.
Будь-який громадянин України, який бажає в’їхати до Європи на термін більше 90 днів або з іншими цілями, окрім тих, які дозволені програмою ETIAS, має подати заяву на отримання шенгенської візи.
Громадянам України рекомендується заповнити заявку ETIAS за 96 годин до дати від’їзду.
Починаючи з 2024 року перед поданням заяви на ETIAS потрібно буде бути повноправним громадянином України, тому громадянам, які мають паспорт або проїзний документ з іншим статусом, може знадобитися подати заяву на отримання повної шенгенської гостьової візи, а не ETIAS.
Українці можуть очікувати, що їхня заява ETIAS зазвичай буде оброблена та схвалена протягом декількох хвилин, а дозвіл буде надіслано електронною поштою у вигляді документа PDF. Нема потреби роздруковувати документи, оскільки ETIAS зберігається в електронному вигляді разом із паспортними даними, що зберігаються в європейській імміграційній системі.
Аналогічні дозволи на перебування вже діють у США, Канаді та Австралії. Поки систему ETIAS ще не запустили, тому мандрівникам не треба заздалегідь оформлювати дозволи.