Одноразова допомога при пораненнях: у яких випадках військові можуть її отримати
Деякі захисники, які боронять нашу країну можуть розраховувати на одноразову грошову допомогу. Це стосується тих, хто отримав серйозні поранення, що можуть стати причиною інвалідності.
Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на юриста Михайла Лобунька.
Він пояснив, що коли йдеться про виплату в зв’язку з інвалідністю, то розмір залежить від різних факторів.
«Перш за все, це група інвалідності. Також суттєве значення має те, за яких обставин військовослужбовець отримав поранення, травму чи контузію. Приміром, інвалідність, пов’язана з травмою під час виконання бойового завдання, передбачає більший розмір виплати, аніж інвалідність унаслідок хвороби, яка настала в результаті проходження служби», — розповів юрист.
Якщо військовий, виконуючи бойове завдання, отримав травму, яка призвела до інвалідності ІІ групи, то він отримає одноразову виплату в розмірі 300 прожиткових мінімумів, зафіксованих на початок року.
Коли така група інвалідності стала наслідком захворювання чи нещасного випадку під час проходження служби, то виплата буде дорівнювати 90 прожитковим мінімумам.
Також передбачена фінансова допомога від держави тим бійцям, які мають часткову втрату працездатності, котра не підпадає під поняття інвалідності. Розмір виплати напряму залежить від того, яким є ступінь втрати працездатності. Його визначає МСЕК.
Для військовослужбовців, які отримали поранення, каліцтво, травму чи контузію, унаслідок чого частково була втрачена працездатність, передбачена виплата у розмірі 70 прожиткових мінімумів. Сума обчислюється на основі прожиткового мінімуму, встановленого від початку року.
Військовослужбовці строкової служби, які отримали поранення, травму, каліцтво чи контузію під час виконання обов’язків цієї служби, можуть отримати одноразову виплату, розміром 50 прожитковим мінімумам. Це стосується військовозобов’язаних та резервістів, яких призвали на збори чи проходження служби у резерві та з якими трапилася така сама ситуація.
Міноборони запустив сторінку для поранених військових, де можна дізнатись про виплати
«Через вкладку «військовослужбовцям» здійснюється перехід на сайт ТУРБОТА. Сайт простий у користуванні, містить алгоритми дій пораненого та відповіді на всі питання, які виникають під час лікування, проходження ВЛК, отримання виплат тощо», — пояснила заступник міністра оборони Ганна Маляр.
Також на сайті є «Довідник військовослужбовця після поранення», який можна завантажити, зразки рапортів та покрокові інструкції отримання виплат, протезування, отримання статусу УБД, посвідчення особи з інвалідністю тощо.