Gorozhanin.com.ua

Настає важливий період: на Дніпропетровщині заборонять риболовлю

10 февраля
12:43 2025

З 15 лютого у всіх рибогосподарських водних об’єктах, в тому числі на Дніпропетровщині встановлюється заборона на вилов щуки. Відповідно до Правил любительського рибальства, вона діятиме на період нересту, тобто до 31 березня.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

Щука – справжній трофей для рибалок, адже ця хижа риба не лише славиться своїм азартним клюванням, а й цінується за смакові якості. Проте незабаром шанувальникам риболовлі доведеться зробити перерву, оскільки настає важливий період для збереження її популяції.

З 15 лютого 2025 року в Україні набирає чинності щорічна заборона на вилов щуки у всіх водоймах, які мають статус рибогосподарських. Це передбачено Правилами любительського рибальства, і триватиме заборона до 31 березня. Основна причина таких обмежень – забезпечення сприятливих умов для нересту щуки, що дозволяє підтримувати чисельність її популяції на належному рівні.

Чому саме цей період

На відміну від більшості прісноводних риб, які нерестяться за вищих температур, щука розпочинає нерестову активність уже при 3-5°C. Це робить її вразливою, оскільки в цей час відбуваються міграційні процеси, пов’язані з пошуком придатних місць для розмноження.

«З метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову», — йдеться в повідомленні патруля.

Які діють покарання за порушення

Оскільки щука має велике промислове та екологічне значення, держава суворо контролює її охорону. Незаконний вилов риби у період нересту тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Штрафи за порушення можуть сягати значних сум, а відшкодування збитків за кожну незаконно виловлену особину становить 3 468 грн.

Щоб уникнути неприємностей, рибалкам слід суворо дотримуватись встановлених обмежень. Натомість варто звернути увагу на інші види риб, вилов яких не заборонений у цей період, або ж тимчасово зосередитися на спортивному рибальстві без вилучення улову з водойми.

Дотримання правил нерестової заборони – запорука збереження природних ресурсів та можливість у майбутньому насолоджуватися захопливою риболовлею.

Статьи по теме

Последние новости

Вэнс встретится с Зеленским, а представители Украины виделись с Келлогом | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.