Gorozhanin.com.ua

Максимум вітамінів, мінімум калорій: користь гарбуза для здоров’я та зовнішності

12 октября
02:53 2023

Гарбуз — це смачний і корисний продукт, який може бути важливою частиною збалансованого харчування і сприяти підтримці вашого здоров’я. Його користь доведена чисельними дослідженнями.

Про це повідомляє сайт 056.

Гарбуз — це надзвичайно корисна овочева культура, яка має численні переваги для здоров’я і харчування. Ось деякі з них:

1. Низька калорійність. Гарбуз містить мало калорій, що робить його ідеальним для включення в раціон для тих, хто слідкує за вагою.

2. Вміст вітамінів і мінералів. Гарбуз багатий вітамінами, такими як бета-каротин (про-вітамін А), вітамін С, вітамін Е і фолієва кислота. Він також містить мінерали, такі як калій, магній та залізо.

3. Антиоксиданти. Бета-каротин, який знаходиться в гарбузі, є потужним антиоксидантом, який допомагає захищати організм від вільних радикалів і запалення.

4. Зміцнення імунної системи. Вітамін С і інші антиоксиданти у гарбузі підтримують здоров’я імунної системи, допомагаючи боротися з інфекціями і захворюваннями.

5. Збереження здоров’я шкіри. Бета-каротин сприяє збереженню здоров’я шкіри, роблячи її сяючою та молодшою. Гарбуз також багатий на вітамін С, який необхідний для здорової шкіри. Він потрібен для вироблення колагену, білка, який зберігає шкіру пружною та здоровою.

6. Підтримка зору. Бета-каротин також корисний для здоров’я очей і може допомогти запобігти деяким очним захворюванням.

7. Здорове серце. Гарбуз містить калій, який сприяє зниженню кров’яного тиску, а також волокна, які можуть покращити здоров’я серця.

8. Підтримка здоров’я шлунку. Волокна в гарбузі сприяють нормалізації роботи шлунка і кишківника, а також можуть допомогти запобігти запорам.

9. Зниження ризику розвитку цукрового діабету. Деякі дослідження показують, що споживання гарбуза може допомогти знизити ризик розвитку цукрового діабету.

10. Використання у кулінарії. Гарбуз можна використовувати для приготування різноманітних страв, включаючи супи, пюре, салати, хліб і десерти. Він також додає смак і аромат багатьом стравам.

Дієтологи радять вживати гарбуз при туберкульозі, атеросклерозі, запорі, діабеті, подагрі, жовчнокам’яній хворобі. М’якуш гарбуза рекомендують вагітним та дітям. Під час вагітності лікарі радять вживати як природний протиблювальний засіб. Відвар із гарбуза з додаванням меду допомагає при нервових розладах і безсонні.

Щоб отримати користь від гарбуза, готуйте випічку з низьким вмістом цукру. Здорова норма гарбуза — 200-300 г на день.

Овоч не рекомендують вживати при важкій формі цукрового діабету. Сирий сік гарбуза протипоказано пити при гастриті зі зниженою кислотністю, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки. Не варто вживати гарбуз, якщо у людини алергія на овоч або ж індивідуальне несприйняття.

Нагадаємо, ми писали: Покращення пам’яті та ризик отруєння: які властивості має виноград

Статьи по теме

Последние новости

Дніпро між двома стихіями: циклон і антициклон принесуть мороз і шквальний вітер

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.