Квитанції про cплату комунальних послуг: навіщо та скільки їх треба зберігати
Підтвердженням оплати комунальних платежів є квитанція. Вона може бути доказом правоти в ситуації, якщо між постачальниками послуг та користувачем виникнуть суперечки.
Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на ТСН.
Квитанції можуть допомогти при:
- збою в системі зберігання даних відомості можуть бути загублені, а потім відновлені некоректно або не повністю;
- плутанині в платежах, викликана зміною тарифів або іншими обставинами,
- помилках та несумлінності співробітників.
Скільки років зберігати квитанції
Жоден нормативний акт не вказує, як довго потрібно зберігати квитанції з відміткою або чеком про оплату послуг ЖКГ, тому в такому разі користуються законом про термін давності позовної заяви. Згідно з ним, позовна давність щодо подібних спорів закінчується через три роки від моменту виникнення проблемної ситуації.
Цей закон не є перешкодою для прийняття позову судом, але, якщо в суді озвучити цей момент, рішення в 100% випадків буде ухвалено на користь споживача послуг.
Іноді компанії намагаються йти на різні хитрощі, щоб розширити строки позовної давності. Тому досвідчені юристи радять зберігати оплачені квитанції протягом п’яти років.
Що з електронними квитанціями
Інтернет-квитанції платежів можуть зберігатися в електронному форматі. Але на надруковані квитанції без справжніх печаток організації можуть не прийматися в судових органах як доказ.
Варто попросити співробітників банку через який проводився платіж, видати повноцінну квитанцію з печатками та датами. В електронних архівах банків зберігаються всі платежі, коли-небудь зроблені клієнтами. Клієнт має право зробити запит щодо детальної виписки за кілька місяців або за довший період. Зробити це можна і онлайн.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію