Комітет Червоного Хреста проводить реєстрацію усіх військових, які виходять із «Азовсталі»
Комітет Червоного Хреста заявив про реєстрацію усіх військових, які виходять із «Азовсталі».
Про це йдеться у заяві організації, передає редакція.
Як сказано на сайті Комітету, зібрана інформація дозволить відстежувати українських військових і підтримувати зв’язок із їхніми рідними.
При цьому у МКЧХ кажуть, що не супроводжують військових до місць їхнього утримання.
Цього тижня команда Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) зареєструвала сотні українських військовополонених (полонених) на заводі «Азовсталь» у Маріуполі.
У вівторок, 17 травня, МКЧХ розпочав реєстрацію захисників та захисниць, які залишають завод «Азовсталь», у тому числі поранених, на прохання сторін. Операція продовжилася в середу і ще тривала в четвер. МКЧХ не перевозить військовополонених до місць їх утримання.
Процес реєстрації, який сприяв МКЧХ, передбачає заповнення форми з особистими даними, такими як ім’я, дата народження та даних найближчих родичів. Ця інформація дозволяє МКЧХ відстежувати тих, хто був захоплений, і допомагати їм підтримувати зв’язок зі своїми сім’ями.
Відповідно до мандата, наданого МКЧХ державами згідно з Женевськими конвенціями 1949 року, МКЧХ повинен мати негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях їх утримання. МКЧХ має бути дозволено опитувати військовополонених без свідків, а тривалість і частоту цих відвідувань не повинні бути надмірно обмежені. Коли дозволяють обставини, кожна сторона конфлікту повинна вжити всіх можливих заходів для пошуку та збору загиблих.
МКЧХ підтримує конфіденційний діалог зі сторонами конфлікту щодо їхніх зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом.
Відмітемо, що МКЧХ, заснований у 1863 році, діє в усьому світі, допомагаючи людям, які постраждали від конфлікту та збройного насильства, та пропагуючи закони, які захищають жертв війни. Нейтральна, незалежна і неупереджена організація, її мандат випливає з Женевських конвенцій 1949 року. Вона базується в Женеві, Швейцарія, і працює в більш ніж 100 країнах.
МКЧХ працює в Україні з 2014 року з командою з понад 600 співробітників.