Gorozhanin.com.ua

Дороги в крові, надзвичайний стан та відмова поправок до Конституції: чого добилися протестами в Узбекистані

04 июля
03:37 2022

Дороги в крові, надзвичайний стан та відмова поправок до Конституції: чого добилися протестами в Узбекистані

В Узбекистані люди вийшли на масові протести. Це почалося через публікацію нового проєкту Конституції, у якому виключають суверенний статус автономної республіки Каракалпакстан та її право на вихід зі складу країни шляхом референдуму. Внаслідок цього президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв відмовився від планів обмежити автономію регіону Каракалпакстан.

Про це повідомляє DW.

В столиці Каракалпакстану Нукусі 1 липня на вулиці вийшли тисячі протестувальників, деякі демонстранти намагалися штурмувати будівлі місцевих органів влади.

У МВС Узбекистану це назвали «провокаціями» та «заворушеннями», почали затримувати людей і відкривати вогонь на поразку по народу. А ті, хо чинив супротив зазнав жорстоких насильцьких дій. Вулиці були облиті кров’ю.

Протягом останнього тижня влада також обмежила доступ до Інтернету в Каракалпакстані. Уряд оголосив надзвичайний стан у регіоні, який триватиме протягом місяця.

Демонстрації стали серйозним викликом для правління Шавката Мірзійоєва. Він провів переговори та вирішив виключити з запропонованої реформи зміни щодо статусу Каракалпакстана. Мірзійоєв запропонував зберегти у Конституції країни пункт про суверенітет автономії, але процес обговорення змін до Основного закону ще триває.

Зазначимо, що у Конституція Узбекистану передбачає, що Республіка Каракалпакстан має право виходу зі складу країни на підставі загального референдуму народу Каракалпакстану.

Крім того, територія та кордони Республіки Каракалпакстан не можуть бути змінені без її згоди. Саме ці пункти із нової редакції Конституції вилучили, що викликало обурення мешканців регіону.

Новою Конституцією президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв хоче “обнулити” терміни правління, адже він перебуває при владі з 2016 року, а також виключити автономний статус Каракалпакстану та його право на вихід.

Узбекистан є найбільш густонаселеною країною Центральної Азії, там проживає приблизно 35 млн людей. Каракалпакстан — автономна республіка на північному заході Узбекистану, найбільший за площею регіон, який лідирує за площею та займає 40% її території. Населення регіону на початку 2022 року становило приблизно 2 млн людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Статьи по теме

Последние новости

Смертельна пожежа у Дніпрі: у приватному будинку рятувальники знайшли тіло літньої жінки

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.