Деякі з них досі не заборонені: у яких партіях зрадників України найбільше
Триває триста вісімдесят сьома доба російського широкомасштабного вторгнення і восьмий рік анексії півострова. Цьому усьому передувала підготовка підгрунтя держзрадників. Наразі в реєстрі держZрадників, який наповнюється Рухом ЧЕСНО рівно рік, найбільше представників Партії регіонів, ОПЗЖ, Оппоблоку та Комуністичної партії. Замикає «чільну п’ятірку» «Наш край», передає редакція.
На першому місці — 185 представників нещодавно забороненої Партії регіонів. Саме вони готували підґрунтя для російського вторгнення та анексії Криму.
На півострові, Донеччині та Луганщині досі є депутати місцевих рад, обрані від цієї партії на виборах 2010 року. Адже на тимчасово окупованих територіях чергові вибори не проводились.
Частина регіоналів після Революції Гідності втекли до росії чи окупованого Криму, а частина заснували такі проросійські партії, як ОПЗЖ та «Опозиційний блок». Саме ці партії посіли другу та четверту позиції за кількістю держзрадників.
Від ОПЗЖ в реєстрі 78 політиків, зокрема 22 нардепи 9-го скликання. Більша частина потенційних державних зрадників змінили свою проросійську риторику та продовжують працювати в парламенті.
А колишній співголова партії Юрій Бойко й досі має звання Героя України. Інший фігурант реєстру Нестор Шуфрич продовжує бути головою Комітету Верховної Ради з питань свободи слова.
Комуністична партія посіла четверту позицію (45 представників). Саме комуністи системно поширювали наративи російської пропаганди про примусову українізацію та нацистів, називали війну на Донбасі громадянською та виправдовували агресію росії.
На четвертому місці заборонена партія «Опозиційний блок». 28 його представників стали фігурантами реєстру. Переважно цемісцеві депутати східних та південних регіонів, які під час повномасштабного вторгнення співпрацювали з окупантами.
Замикає п’ятірку рейтингу партія «Наш край» (23 представники). Частина політиків від «Нашого краю» перейшли на сторону окупантів на Донбасі та очолили окупаційні органи влади, зокрема в Рубіжному, Троїцькому, Новоайдарську. Незважаючи на кількість потенційних зрадників та проросійську риторику, партію досі не заборонено.
Рух ЧЕСНО відзначає, що, хоча ворог робив ставку на проросійських голів громад і депутатів, колаборантів серед них не так багато. Більшість мерів і депутатів стоїть на державницьких позиціях захисту суверенітету та територіальної цілісності України.
Загалом же профілі 1140 зрадників за рік переглянули понад 1,6 млн українців.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО повідомляв, що лише 3% громадян України вважають, що депутати проросійських партій мають право допрацювати свою каденцію. Тоді як більшість українців вимагає не просто позбавити їх повноважень, а й притягнути до відповідальності.
Аналітики Руху ЧЕСНО продовжують перевіряти інформацію та додавати держзрадників у реєстр. Якщо ви маєте інформацію про потенційних зрадників, повідомте про це Рух ЧЕСНО. Для цього можна заповнити онлайн-форму за посиланням або написати на пошту [email protected] Відомості про особу, яка надсилає інформацію про можливого зрадника, ніде не будуть оприлюднені.