День рятівника України: вони щодня рятують сотні життів
Щорічно 17 вересня відзначається День рятівника України. У цю дату привітання отримують всі співробітники Міністерства надзвичайних ситуацій: фахівці з аварійно-рятувальних і пошукових робіт, сапери, водолази, пожежники і ліквідатори аварій.
Про це повідомляє редакція.
Після початку повномасштабної війни українські рятувальники щодня рятують сотні життів. Саме вони допомагають жертвам обстрілів вибратися із завалів, ліквідовують пожежі та розшукують загублених людей. Все це рятувальники роблять з ризиком для свого життя. Рятувальниками України працюють не тільки люди, але навіть тварини, такі як пес Патрон.
День рятівника України: історія свята
День рятувальника був заснований указом президента Віктора Ющенка в 2008 році. Датою свята було обрано 17 вересня, оскільки в цей день відзначається церковне свято на честь ікони Божої Матері «Неопалима купина». Ця ікона захищає від пожеж і різних лих, що перегукується з роботою рятувальників.
Від початку повномасштабного вторгнення головна рятувальна служба країни здійснила вже понад 50 тисяч виїздів на ліквідацію наслідків російських обстрілів, врятувала життя майже двом тисячам людей і евакуювала понад 2 мільйони українців.
Під час виконання своїх обов’язків віддали власні життя 43 рятувальники, 144 отримали поранення, а восьмеро потрапили у полон до ворога.
Фоторедактор The Ukrainians & Reporters Данило Павлов тиждень цілодобово спостерігав за роботою рятувальної служби на Дніпропетровщині, Харківщині та Донеччині — як життя протистоїть смерті, а серед мороку й болю кристалізується людяність.
Надзвичайні люди. Найдзвичайні фото. Сильні і важливі історії.
В цей день керівництво держави відзначило особовий склад Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Сьогодні, у День рятівника, близько сорока співробітників Служби порятунку нагородили відомчими та державними відзнаками: за сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, мужність і героїзм, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені під час виконання завдань в умовах, пов’язаних із ризиком для життя під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених ворожими обстрілами.