День матері 2024: дата та історія зворушливого свята
День матері — це одне з найзворушливіших свят, адже мама — найголовніша людина в житті кожного, яка завжди зрозуміє, пробачить і буде безумовно любити, незважаючи ні на що.
Редакція сайту 056 розкаже коли День матері в Україні відзначають у 2024 році, як у нас з’явилося це свято та його традиції.
Історія свята не менш зворушлива, ніж сам день. 1908 року американка Анна Джервіс із Філадельфії запропонувала вшановувати матерів у пам’ять про свою маму, яка передчасно померла. Анна почала писати листи до держустанов і законодавчих органів, надсилала свою пропозицію видатним особам для того, щоб присвятити мамам один день на рік.
Усе було не даремно: у 1910 році штат Вірджинія зробив День матері офіційним святом, а згодом його почали відзначати і в інших штатах та країнах. Того року у штаті Вірджинія (США) почали офіційно святкувати День матері. Далі, крок за кроком, все більше штатів впроваджували це свято. Згодом американська традиція перейшла у інші країни світу. Наприклад, одразу післі Першої світової війни День матері почали святкувати у Швеції, Норвегії та кількох інших країнах Європи.
Якого числа День матері відзначають в Україні у 2024 році
Мама в нашій країні з давніх-давен вважалася справжньою берегинею домашнього вогнища і саме тою людиною, до якої діти завжди приходять за добрим словом, порадою та допомогою. І, хоча офіційно День матері з’явився в Україні порівняно недавно, шанують її українці набагато довше. До прикладу, в Канаді українська діаспора почала вітати своїх матерів ще на початку XX століття (1928 року), а в західних регіонах Україні така ініціатива з’явилася через рік після цього. В Україні свято, як і в багатьох інших країнах світу, відзначають у другу неділю травня — відповідно до Указу Президента України від 1999 року.
У 2024 році День матері Україна відзначає 12 травня.
В другу неділю травня у Львові традиційно влаштовували концерти, що були присвячені матерям. За радянської влади свято заборонили і так тривало дуже довго — аж до 1999 року. Цікавий факт: за часів Київської Русі і козаччини існувало свято — день Пречистої Діви Марії. Цього дня було прийнято вітати жінок, особливо матерів.
День матері та його традиції
Головна традиція свята — цього дня від щирого серця вітають мам. Дарують квіти, подарунки, надсилають листівки і вірші та всіляко висловлюють повагу і любов до матері — за їхнє добро, світло, нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. Ті, хто втратив маму рано, йдуть із квітами на їхні могили, щоб вшанувати пам’ять найдорожчої людини.
Сьогодні в День матері діти показують найріднішим людям свою повагу і любов. На їхню честь пишуть вірші, складають пісні, дарують подарунки і несуть букети свіжих квітів.