Gorozhanin.com.ua

Чи зможуть жінки на військовому обліку виїжджати за кордон: пояснення юриста Міноборони

04 сентября
19:41 2022

Мобілізація в Україні триває до скасування воєнного стану. Чоловіків продовжать призивати на службу відповідно до військових спеціальностей. З 1 жовтня жінки від 18 до 60 років 14 спеціальностей та 7 суміжних з ними професій мають з’явитись в територіальні центри комплектування для проходження військово-лікарської комісії і поставлення на облік. Проте до кінця року за невиконання наказу штрафи не передбачені.

Про це Суспільне.Дніпро повідомив юрист Міністерства оборони України Володимир Смілка, передає редакція.

Володимир Смілка зазначив, що виданий минулого року наказ Міноборони №313 значно розширив список професій, з якими жінки мають ставати на військовий облік. Зазначимо, що до нього внесли зміни, і нині у ньому лишилося 14 спеціальностей. Втім, взяття на військовий облік — це не мобілізація. 

На військовозобов’язаних жінок розповсюджуються такі ж самі обмеження, що і на чоловіків. Це обумовлено гендерною рівністю. Зокрема, вони не можуть виїздити за кордон під час воєнного стану.

Володимир Смілка пояснив, що ми наближаємося до стандартів НАТО не тільки у зброї, але і в військовому обліку. Цей облік однаковий як для жінок, так і для чоловіків. Вони збирають необхідні документи і звертаються до керівника свого підприємства, направляються у територіальні центри комплектування.

Жінкам для військового обліку потрібні такі ж документи, що й чоловікам: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтва про шлюб та народження дітей, диплом і довідка з місця роботи із зазначенням спеціальності. Штрафувати за невиконання наказу до кінця року жінок не будуть.

«Кожна жінка, яка закінчує навчальний заклад за відповідною спеціальністю, здобула якийсь фах. За цим фахом, якщо він передбачений в наказі, вона зобов’язана з’явитися в територіальний центр комплектування для взяття на облік. Якщо жінка працює за таким фахом, але не має відповідної освіти, вона також може направлятися роботодавцем на військовий облік», — каже Смілка.

Наразі у Міноборони вивчають, чи треба робити окремий облік для жінок та як організувати медкомісію. Тож варто очікувати законодавчі зміни.

15 серпня Верховна Рада проголосувала за продовження загальної мобілізації в Україні на 90 днів – до 21 листопада. Рішення підтримали 328 народних обранців. Які є черги мобілізації:

Перша черга — це оперативний резерв. Йдеться про колишніх військовослужбовців віком до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії. Переважно це ветерани АТО чи бійці ООС. 

Друга черга — колишні військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом. 

Наступний етап — мобілізаційний резерв. Сюди відносимо військовозобов’язаних, які закінчили військові кафедри ВНЗ як офіцери запасу та не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній.

І ще одна черга — громадський резерв. Інші громадяни, які не мають обмежень за віком чи станом здоров’я щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період (у разі повномасштабної війни – ред.). 

Той, хто до того не проходив службу, може бути мобілізований для навчання у центри ЗСУ. 

Статьи по теме

Последние новости

У районі Харківщині проводяться антитерористичні заходи

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.