Екологічна катастрофа в Лубнах має покращити екологію в майбутньому
Забруднення повітря є серйозною екологічною загрозою не тільки для здоров’я людини, а й для її життя. Згідно нещодавно оновлених рекомендації ВООЗ, кожен рік неякісне повітря спричиняє передчасну смерть семи мільйонів людей. Тобто кожна 9-та смерть на планеті пов’язана з тим, чим ми дихаємо.
Горіння звалища в Лубнах спричинило неабиякий резонанс і стало проблемою номер один в регіоні. Екологічна катастрофа об’єднала міських депутатів, представників виконавчої влади, бізнесу та екоактивістів в дослідному центрі Evo.House (компанія Буд-Буд). Були презентовані різні екологічні розробки та в тому числі система моніторингу якості повітря в місті.
Крім цього, на захід завітав депутат ВР VII-VIII скликань, ексголова Держекоінспекції України, радник Офісу Президента та найвідоміший екоактивіст країни — Єгор Фірсов. З його допомогою планується запровадити дегазацію на сміттєзвалищі у Лубнах, а також проєкт по сортуванню та перероблюванню відходів.
Сергій Корнієнко та Єгор Фірсов
Унікальна система дозволяє отримувати зі спеціальних датчиків дані, завдяки яким надаватимуть рекомендації щодо перебування людей на відкритому повітрі. Особливу увагу приділено недопущенню вуличних тренувань під час погіршення якості повітря, в першу чергу дітей. Адже коли людина займається спортом, то пропускає через себе до десяти разів більше повітря ніж зазвичай. У випадку, якщо воно неякісне, це завдає великої шкоди організму.
Нарада в дослідному центрі Evo.House
«Кожен будинок, який ми розробляємо, також буде оснащено датчиком аналізування якості повітря. Проєкт Evo.House є частиною національної мережі по збереженню здоров’я українців. Завдяки нашим розробкам, для виробництва інноваційного будинку, ми маємо екологічні напрацювання та їх частково впроваджуємо в соціальну сферу. Сподіваюсь, що депутати Лубенської ОТГ підтримуватимуть наші ініціативи та прийматимуть відповідні рішення на сесії. Я вважаю, що навчальні заклади мають брати до уваги показники якості повітря. Також має бути призначена відповідальна особа, яка повідомлятиме про поточний стан повітря та коригуватиме вуличні тренування для дітей. Ми подарували місту систему моніторингу, але найважливіше нею користуватися, щоб зберігати здоров’я людей. Лубни можуть стати першим містом в Україні, у якому зберігатимуть здоров’я, керуючись унікальною системою моніторингу якості повітря», — сказав екоактивіст, розробник інноваційного будинку Evo.House Сергій Корнієнко.
Сергій Корнієнко
Система розробляється завдяки «Фрі Ардуіно», до складу якої входять Олексій Терлевський, Дмитро Обухов, Максим Сорока, Артур Запорожець та чеська неурядова організація «Арніка».
Довідково:
Мілкодисперсний пил, потрапляючи в легені, мозок і серце людини, спричинює інфаркти, інсульти, а також викликає рак легенів, бронхів, трахеї. Саме серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання та рак лідирують в рейтингу основних причин смертності у світі. Наприклад, у грудні 1952 року в Лондоні великий смог забрав життя близько 12000 людей тільки за перший місяць, серед яких діти, люди похилого віку і здебільшого ті, хто мав респіраторні захворювання. Через необізнаність в екологічних питаннях, люди продовжували вести звичайний спосіб життя і ніхто не очікував, що «звичайний туман» стане смертоносним.
Під час пандемії Коронавірусної хвороби, яка вражає в першу чергу легені, якість повітря яким ми дихаємо набуває ще більшої актуальності.