Gorozhanin.com.ua

Колектив відділення для лікування ВІЛ/СНІД просить не закривати заклад, але його доля вже вирішена

08 декабря
17:01 2021

Відділення паліативної допомоги ліквідують, лікарям запропонують нові робочі місця, а пацієнтів прилаштують в інших медичних закладах міста та області. Залишилось тільки формалізувати це рішення

8 грудня відбулося засідання депутатської комісії Полтавської облради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення під головуванням депутата Олександра Кудацького. Депутати, зокрема, розглянули звернення колективу відділення паліативної допомоги з палатою інтенсивної терапії КП «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради», що розташований на вул. Клінкерній, 1д.

Підставою для звернення стало рішення керівництва вказаного підприємства про ліквідацію цього структурного підрозділу з огляду на доцільність існування такого інституту в системі охорони здоров’я України. 

Колектив відділення, яке працює на вул. Клінкерній, 1д у Полтаві, нагадав, що з жовтня 2009 року на базі Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом з метою надання лікувально-діагностичної допомоги ВІЛ-позитивним пацієнтам розпочало свою роботу інфекційне стаціонарне інфекційне відділення на 20 ліжок-місць. 10 лютого 2011 року відкрито палату інтенсивної терапії у складі стаціонарного інфекційного відділення.

З квітня 2011 року відкрито відділення паліативної допомоги на 6 ліжок-місяць.

Щороку в стаціонарі отримували лікування та паліативну допомогу більше 230 (у 2019 році 334 пацієнта) пацієнтів.

Госпіталізованими до вказаного відділення можуть бути пацієнти з клінічними проявами ВІЛ-інфекції з лікарень Полтавської області та ВІЛ-інфіковані диспансерної групи Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом за направленням та попереднім узгодженням.

Амбулаторно-поліклінічне відділення та адміністрація Комунального підприємства «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради» розташований у пров. Гопітальний, 5, що у Полтаві, в той час, як Відділення — на вул. Клінкерній (7,6 км одне від одного).

Типовими пацієнтами Відділення є ВІЛ-інфіковані громадяни з тяжкими проявами ВІЛ/СНІД, а саме: токсоплазмозним енцефалітом, пневмоцистною пневмонією, туберкульозом легень та інших локалізацій, тяжкими бактеріальними інфекціями, вірусними енцефалітами, ВІЛ-кахексією, ВІЛ-деменцією, тяжкими анеміями, грибковими ураженнями внутрішніх органів та іншими тяжкими проявами ВІЛ/СНІД з поєднанням інших різноманітних тяжких супутніх патологій (цироз печінки, ниркова недостатність, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія тощо).

Кількість померлих пацієнтів у відділенні складала від 20 до 45 щороку. Однак, кількість померлих від проявів ВІЛ/СНІД була б значно вище, без можливості отримання кваліфікованої спеціалізованої допомоги та паліативної допомоги у Відділенні.

За 9 місяців в області в СНІДу померло 37 людей. На диспансерному обліку перебувають 3755 осіб з різними стадіями. З них 91% амбулаторно отримує терапію.

Згідно з вказаним наказом, на думку колективу, будуть звільнено 26 медичних працівників закладу без можливості переведення на відповідні посади (запропонований перелік посад жодним чином не відповідає фаху та профілю наявних посад амбулаторно-поліклінічного відділення закладу). Трьом наявним у відділенні лікарям-анестезіологам, наприклад, запропоновано обійняти вакантну посаду прибиральника навколишніх територій на 0,25 ставки. Більшість медичного персоналу присвятило роботі в цьому відділенні 10-13 років, є фахівцями вищих категорій, та у віці від 35 до 60 років. Жоден працівник Відділення не відчув підтримки керівництва чи наміру працевлаштування до інших стаціонарних відділень на симетричні посади.

Тому колектив переконаний в необхідності та актуальності продовження діяльності Відділення та просить депутатів зберегти робочі місця медичного персоналу в повному обсязі.

Депутат Олександр Кудацький відповів на це, що у відділенні має бути потік пацієнтів, але наразі 30 працівників лікують 3-4 хворих. Натомість свого часу лікарі відмовились лікувати хворих на COVID-19, хоча інфекційні хворі — це їх профіль. Така ситуація не є оптимальною у плані витрачання державних коштів. Тим більше, за його словами, медперсонал не звільняють, їм пропонують роботу в інших лікарнях міста та області. Також ніхто не відмовляється від лікування хворих пацієнтів Відділення.

Тому депутати проголосували за те, що директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак ще раз проаналізував ситуацію і доповів би депутатам на наступному засіданні комісії. Таке формулювання підтримала більшість депутатів.

За нашою інформацією, рішення про ліквідації Відділення не змінюватимуть, а тому наступна можлива доповідь Віктора Лисака — це формалізація вже прийнятого рішення.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Атака шахедов ночью 5 ноября – под Киевом идет боевая работа | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.