Опозиційні депутати ініціюють перевірку законності встановлення «кавофонів» у Полтаві (оновлено)
На депутатській комісії опозиційні депутати заявили, що нові МАФи у формі «кавофонів» встановлені незаконно, тому потрібно ініціювати звернення до правоохоронців з метою відповідних перевірок. Однак за відсутності кворуму на комісії відповідне рішення не було прийняте
3 червня у Полтавській міській раді відбулося засідання депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму.
Депутати, зокрема, розглянули петицію № 589 «Жодних МАФів на бульварі» представника партії «Рідне місто» Євгена Нагорного. Автор вимагає врахувати думку мешканців мікрорайону Левада при розгляді звернень підприємців на встановлення будь-яких (навіть тимчасових і пересувних) споруд на території бульвару Богдана Хмельницького та суміжних територіях та відмовляти у таких бажаннях.
Голова фракції «За майбутнє» Євген Дикань відповів, що влада не встановлює нових МАФів, а продовжує раніше надані дозволи. Щодо «кавофонів», то це просто зміна дизайну. Із його думкою погодився і головний архітектор Микола Шевельов.
Депутат Вадим Ямщиков від «Слуги народу» не погодився із такими поясненнями і заявив, що влада порушила наступні законні вимоги:
- Згідно з оформленими документами, кіоски є тимчасовими пересувними спорудами, тому всередині не може перебувати людина. Хоча по факту у кожному кіоскові є працівник/працівниця;
- Під час оформлення дозвільних документів було вказано, що це — лише продовження дії дозволів на розміщення кіосків, що уже існують. Насправді ж зараз у Полтаві з’явилося понад 30 нових конструкцій (наприклад «кавофон» на вул. Дмитра Коряка біля «Маркетопту»);
- Згідно з комплексною схемою розміщення тимчасових споруд, що ухвалена 2013 року, розміщувати кіоски такого типу не можна у зоні А. Проте вони там є.
Вадим Ямщиков наголосив на тому, що усі рішення щодо МАФів ухвалюють члени профільної комісії, засідання якої є таємними як для депутатів, так і для громадськості і ЗМІ. Через це перевіряти законність виданих дозволів є можливість лише через правоохоронні органи.
Цю пропозицію підтримали депутати та члени комісії Вадим Ямщиков (Слуга народу), Едуард Волков (Рідне місто), та Юлія Городчаніна (Європейська Солідарність). Позиція голови комісії Олександра Івахова (ЄС) залишилась невідомою. Однак на той момент кворуму на комісії вже не було, адже представники партії «За Майбутнє» Євген Дикань та Денис Поліщук відбули під стіни облради, щоб підтримати своїх однопартійців. За відсутності інших депутатів (Тараса Бойка та Світлани Нестулі) «зник» кворум, тому комісія перестала бути дієздатною.
UPD. Як повідомив депутат Едуард Волков, на сьогоднішньому засіданні депутатської комісії ця ініціатива таки знайшла необхідну кількість голосів. Тому комісія доручила юридичному управлінню звернутися до правоохоронних органів, щоб вони перевірили законність рішень комісії з діяльності МАФів для ведення підприємницької діяльності (щодо надання дозволів), починаючи з 28 грудня 2020 року.
Довідково. Пересувна ТС — це споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі, виносні столики, атракціони та інше обладнання для підприємницької діяльності, встановлені у визначених місцях (майданчиках).
Нагадаємо, міська влада надала нові дозволи та продовжує попередні для «торгових лотків для реалізації кави». Усі вони будуть виконані у єдиному стилі — лондонських телефонних будок. 30 нових «торгових лотків для реалізації кави» отримає ТОВ «Місцева Мануфактура». Фірму утворили у березні 2021 року. Її засновниками є Барабаш Іван Васильович та Кліменченко Ірина Георгіївна. Термін дії дозволу — один рік.
, «Полтавщина»