Gorozhanin.com.ua

У Полтаві відбудеться 8-й Чілдрен Кінофест: фільми показуватимуть у кінотеатрах та онлайн

23 мая
23:18 2021

На 8-му фестивалі дитячого кіно відбудеться показ понад 20-ти фільмів. Їх також покажуть у Полтаві.

З 28 травня по 2 червня у Полтаві проходитиме щорічний міжнародний фестиваль кіномистецтва для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Частину стрічок можна буде безкоштовно (за умови попередньої реєстрації) переглянути у кінотеатрах, інші показуватимуть онлайн. Про це повідомив засновник фестивалю «Артхаус Трафік».

Про покази

Фільмом-відкриттям фестивалю в кінотеатрах стане фантастична анімаційна стрічка Анатолія Лавренішина «Віктор_Робот», яка в цьогорічній конкурсній програмі представляє Україну. Картина вже відзначена Призом глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю та Премією «Кіноколо». Події фільму розгортаються в далекому майбутньому. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити — дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає.

У кінотеатрах продемонструють ще три картини з конкурсної програми. Серед них — відзначена Баварською та Німецькою кінопреміями родинна історична драма «Як Гітлер вкрав рожевого кролика». У стрічці йдеться про 9-річну дівчинку, родина якої змушена тікати з рідної Німеччини після приходу до влади нацистів. Французько-бельгійський фільм «Полі» розповість про пригоди двох друзів — дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі. У справжню кіноподорож Данією відправить глядачів комедія «Хлопчик-гусак», найкраща дитяча стрічка 2020 року за версією Данської кіноакадемії.

Ще три фільми конкурсної програми будуть продемонстровані онлайн: нідерландська сімейна комедія «Джекі та Опієн», норвезька пригодницька документальна картина «Арктичні верблюди» та шведська фантастична стрічка «Самі в космосі».

На ретроспективному показі, який проходитиме в кінотеатрах та онлайн, глядачам фестивалю продемонструють пригодницький анімаційний фільм «Лисенятко Вук». Угорська стрічка, знята за мотивами дитячих оповідань Іштвана Фекете, побачила світ у 1981-му, а цього року відзначає своє 40-річчя. Саме Вук став натхненням для іміджу цьогорічного Чілдрен Кінофесту.

Онлайн буде продемонстровано фільм-закриття фестивалю — українську фантастичну пригодницьку стрічку «Фокстер & Макс» Анатолія Матешка, яка є минулорічним переможцем Чілдрен Кінофесту. Головний герой фільму, дванадцятилітній школяр Макс знаходить балончик з нанофарбами, і малює графіті собаки. Неочікувано малюнок оживає та перетворюється на пса-наноробота з суперможливостями.

Конкурсна програма

Під час фестивалю відбудеться п’ятий ювілейний Конкурс короткометражних фільмів, створених дітьми. 16 картин-фіналістів продемонструють у кінотеатрах різних міст, а також онлайн — на сайті online.childrenkinofest.com. Серед них журі та глядачі оберуть 5 переможців.

6 червня на онлайн-церемонії закриття фестивалю почесне журі назве Найкращий український дитячий фільм, який отримає нагороду у розмірі 15000 грн. Також будуть обрані Найкращий анімаційний фільм в категорії від 7 до 10 років (4000 грн) та Найкращі ігровий та анімаційний фільми в категорії від 11 до 14 років (по 4000 грн). Обрати найкращий фільм зможуть і глядачі — лауреат Призу глядацьких симпатій отримає 8000 грн.

До складу журі увійшли відомі українські кінематографісти: режисер-постановник фантастичного анімаційного фільму «Віктор_Робот» Анатолій Лавренішин, режисер драми «Додому» Наріман Алієв та письменниця, режисерка документального хіта «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірина Цілик.

П’ятий конкурс короткометражних фільмів, створених дітьми, оголошений восени 2020 року, зібрав понад 180 заявок з усієї України. Лідерами за кількістю заявок стали Київська, Івано-Франківська та Дніпропетровська області. Серед тем, яким присвятили свої фільми юні режисери та режисерки — булінг, екологічна свідомість, пандемія коронавірусу, Чорнобильська катастрофа, тваринний світ та космос.

Цього року фіналістами стали:

Категорія I — від 7 до 10 років

  • Мінотавр (режисерка Марина Халапсус, 8 років, Київ). Можливо, історія про Мінотавра була трохи іншою… Це — фільм про те, що сміливість і дружба здатні перемогти будь-яких монстрів.
  • Бужок і червона помада (режисерка Єва Лисюк, 8 років, Київ). Історія про Бужка, який живе в коробці пластиліну та робить різні капості, а сварять за них Єву.
  • Урок іноземної (режисерка Вікторія Лупашко, 10 років, Львів). Мультик про те, як знання іноземної мови допомогло котику встановити справедливість.
  • Interstellar (режисер Лев Шигін, 8 років, Енергодар). Космічні фантазії. Важко не мріяти про космос, коли тебе вкладають спати під стріми SpaceX. Фільм про те, наскільки великим може бути світ навіть маленької людини, якщо додати трішки натхнення.
  • Home (режисер Григорій Кандауров, 10 років, Харків). Ця робота привертає увагу суспільства до соціальних проблем, що пов’язані з дітьми та нужденними людьми. Піднімається питання про те, що таке сім’я, будинок, і чи зможуть діти-сироти знайти теплоту і любов.

Категорія II — від 11 до 14 років

  • Книжковий детектив (режисер Роман Куліковський, 14 років, Фастів). Однокласники збираються не вечірку в будинку головної героїні. На ранок виявляється, що з дому зникла сімейна коштовність — мамина каблучка. Діти починають власне розслідування, яке очолює любитель детективів Агати Крісті. Але в класі виявляється є й інші прихильники детективів, а саме дедукції героя Артура Конана Дойля.
  • Дотик (режисер Денис Іговський, 14 років, Тростянець). Відносини між друзями, подругами приводить до заздрості, яка несе за собою, найприємніше для темної сили — гнів, який спричиняє біль. Головне питання: «Що може повернути кохання?»
  • Робот Поппі (режисерка Мілана Доля, 12 років, Суми). Школяр-винахідник відправляє маленького андроїда — робота Поппі — на планету Кібертрон, де величезні трансформери потребують допомоги.
  • Головний урок (режисерка Дарія Іванович, 14 років, с. Чудей, Чернівецька обл.). Школярка Женя стає заручницею часової петлі. Вона проживає один і той самий день безліч разів, коли нарешті розуміє свою провину та виправляє всі свої помилки, бажаючи зробити свій день щасливим.
  • Якби все було так просто… (режисерка Дар‘я Бабійчук, 13 років, та учні театральної студії «ArtArea», Київ). Історія про те, наскільки важливо, щоб людина була достатньо готова до дива, яке може трапитися кожної хвилини.
  • Голос минулого (режисери Поліна Лавриненко, Євгенія Біла, Дар’я Деревинська, Олександра Козиряцька, Даніл Кравченко, 12 років, с. Біленьке, Запорізька обл.). Дівчинці задають виконати проект на тему «Чорнобиль». Вона не розуміє ні масштабів трагедії, ні навіщо взагалі це потрібно робити. У роздумах вона повертається в минуле, де зустрічається з дівчиною Катею, яка повністю змінює її ставлення до трагедії.
  • Зупини це! (режисерка Аріна Горієва, 14 років, Дніпро). Один день з життя двох підлітків. Міша — щодня піддається булінгу з боку однолітків і вже навіть не пручається насильству. Микита — той самий буллер, якому, здавалося б, чуже співпереживання. Проте виявляється, що він лише копіює поведінку старшого брата.
  • Меліса (режисер Матвій Глазунов, 11 років, м. Ізюм). Меліса готує собі зілля, проте виявляється, що їй не вистачає головного інгредієнта — гриба. Дівчина вирушає на пошуки гриба в ліс, де губиться. Проте саме знахідка допоможе їй дістатися дому.
  • Happfill: новорічна пандемійна історія Коронавірусу (режисер Василь Мазур, 13 років, Київ). Вже на носі 2021 рік, але злий тиран Коронавірус не дає святкувати жителям пандемійного міста. Вони посилають свого друга Сіждея на пошуки вакцини, за допомогою якої вони виженуть Коронавірус. Крампус, помічник Діда Мороза, знаходить безсилого Сіждея у пустелі, який так і не відшукав вакцину. Зрозумівши ситуацію, Крампус та Дід Мороз відправляються рятувати свято для жителів міста та допомогти їм перемогти підступного Коронавіруса.
  • У пошуках друга (режисерка Ірина Вертюк, 13 років, м. Миколаїв). Маленький принц дуже самотній. Батьки зайняті, а навколо нього тільки роботи. Він мріє про друга.
  • Карантинна історія (режисерка Олена Пушкарьова, 13 років, Дніпро). Анімаційний фільм про те, що навіть під час карантину є місце для творчого пошуку та винаходів.

Довідково. Чілдрен Кінофест — фестиваль, який 8 років поспіль безкоштовно знайомить українських дітей з найновішими європейськими стрічками та світовою кінокласикою. Його мета — розвивати в Україні традицію спільних сімейних переглядів кіно та залучати дітей до створення кінофільмів. Відвідування показів та онлайн-перегляди — безкоштовні, за попередньою реєстрацією на сайті. Почесною амбасадоркою фестивалю у 2021 році стала співачка й авторка пісень Христина Соловій.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Из-за ракетной угрозы в Киеве и областях ввели экстренные отключения | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.