Gorozhanin.com.ua

Прокурор Полтавщини назвав обласну екоінспекцію «мертвим органом»

24 февраля
02:07 2021









Прокурор Полтавської області Антон Столітній






Прокурор Полтавської області Антон Столітній | Фото Миколи Лисогора

Антон Столітній заявив, що екологічна інспекція в області не працює, тому прокуратура не може забезпечити підтримку у суді

23 лютого на 4-й сесії Полтавської облради прокурор Полтавської області Антон Столітній проінформував депутатів про стан боротьби зі злочинністю у межах повноважень прокуратури.

Зокрема, відповідаючи на запитання депутатів, Антон Столітній указав на те, що Державна екологічна інспекція Центрального округу (Полтавська а Черкаська області) не працює.

— В нас є велика проблема і я хочу щоб ви про неї знали, — звернувся прокурор області до депутатів. — Щодо проваджень які стосуються екологічних злочинів — ми залежні від екологічної інспекції, яка проводить експертизу і дає розрахунок. Нажаль, наша екологічна інспекція, на сьогодні там змінюється керівник, дай Бог у кращу сторону. Але усі наші запити, всі розрахунки від півроку, а найбільше рік — не проводяться будь-які дослідження, що заважає нам спрямувати кримінальні провадження до суду. Ми трошки ширше подивилися на всю інспекцію і в нас до неї зараз дуже багато питань. Працювали вони наступним чином. Виявляється якесь правопорушення, яке складає кримінальний злочин і повинно розслідуватися. Відповідно до статті 214 КПК повинно спрямовуватися прокурору для реєстрації в ЄРДР і подальшого розслідування. Замість цього наша «доблєсна» екологічна інспекція складала адміністративний протокол, який подавався до суду, приймалось якесь рішення, будь-яке (штраф, не штраф) і далі апеляція не подавалася. Таким чином, усі матеріали, які могли бути розслідувані, у яких ми могли пред’явити позови і відшкодувати щось в інтересах держави, були поховані у судах. Нажаль така схема існує і ми зараз з нею розбираємося.

В тих провадження, які прокуратура вважає перспективними, експертизу доводиться замовляти в інших областях, використовуючи особисті контакти керівників.

— Екологічна інспекція Полтавської області на сьогодні — це мертвий орган, — констатував Антон Столітній.

За словами Столітнього, 15 березня буде створено Лубенську, Миргородську, Кременчуцьку, Полтавську, Диканьську, Решетилівську та Глобинську окружні прокуратури, у яких будуть працювати спеціалісти, відповідальні за екологічну безпеку.

Нагадаємо, у грудні 2020 року Державна екологічна інспекція звільнила з посади керівника екоінспекції Центрального округу (Полтавська та Черкаська області) Євгенія Мартосенка. Він пропрацював на цій посаді з січня 2020 року. Наразі тимчасово виконує обов’язки обласної екоінспекції Сергій Поліщук.

Довідково. Основними завданнями екоінспекції є:

  1. реалізація державної політики зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів;
  2. здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами — нерезидентами вимог законодавства:
  • про екологічну та радіаційну безпеку;
  • про охорону земель, надр;
  • про охорону, раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів;
  • про охорону атмосферного повітря;
  • про охорону, захист, використання та відтворення лісів;
  • про раціональне використання, відтворення і охорону об’єктів тваринного світу;
  • про охорону, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів;
  • щодо наявності дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов;
  • про охорону, утримання і використання зелених насаджень;
  • про використання, охорону і відтворення об’єктів рослинного світу;
  • щодо дотримання правил створення, поповнення, зберігання, використання та державного обліку зоологічних, ботанічних колекцій і торгівлі ними.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Погода у Харкові: сніг з дощем

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.