В Україні громадяни, які працювали, і які не працювали, отримують однакові пенсії: в Мінсоцполітики пояснили, чому так виходить
В Україні громадяни, які мають трудовий стаж, а також ті, хто ніколи не працював жодного дня, в старості мають однакові пенсії. Та все ж, незважаючи на таку однаковість, деякі відмінності у цих виплатах є. Про це розповіла голова Мінсоцполітики Марина Лазебна в ефірі "UA: Українське радіо".
Громадяни України, які мають страховий стаж до 15 років, отримують право вийти на пенсію в 60 років. Правда, при цьому розмір пенсії у них буде мінімальним — у розмірі прожиткового мінімуму для осіб похилого віку. Зараз він становить 1 712 гривень. При цьому люди, які жодного дня офіційно ніде не працювали, в результаті також мають у старості таку ж виплату від держави. Різниця для цих категорій літніх людей лише у віці, в якому вони отримують право на таку пенсію.
Наприклад, якщо людина обзавелася необхідним стажем до 60 років, то вона піде на цю мінімальну пенсію у 60. Якщо ж стажу не вистачає, то такому громадянину доведеться почекати своєї мінімальної пенсії до 63 років. Якщо ж людина взагалі ніколи і ніде не працювала офіційно, то вона отримає право на допомогу від держави лише в 65 років. І це буде вже не пенсія, а соцдопомога, однак її розмір становитиме все ті ж самі 1 712 гривень.
Нагадаємо, в Україні з 1 січня збільшать розмір пенсій. Однак таке приємне нововведення торкнеться не всіх літніх співгромадян.