Медики розвінчали головний міф про йодовану сіль: пора переставати вірити
Сіль — необхідний нашому організму продукт, однак, про користь і шкоду солі суперечки виникають постійно. Не можна заперечувати той факт, що майже 70% населення України відчуває нестачу йоду, і з часів СРСР вважалося, що заповнити його дефіцит можливо за допомогою солі. Чи так це насправді, давайте дізнаємося.
Йодована сіль продається в кожному магазині. Для йодування використовують стабільний йодат калію, з розрахунку 40 мг на кг. З таким розрахунком, навіть при неминучих втратах йоду в процесі зберігання солі та термічної обробки їжі, що досягають 40%, при щоденному використанні близько 6 г солі надходження йоду в організм буде складати близько 150 мкг/добу, що відповідає фізіологічним потребам організму.
Багато людей переконані, що морська сіль корисніше, ніж йодована. Однак, це міф. В процесі випарювання, очищення та сушіння йод з морської солі практично повністю зникає. Наприклад, в одному грамі морської солі міститься близько 1 мкг йоду, а в йодованої — 40 мкг. Не потрібно переплачувати в магазині за нібито більш корисний продукт і вестися на виверти маркетологів. Йодовану сіль дозволено вживати всім без винятку, крім тих людей, які дотримуються безйодної дієти на етапі підготовки до радіойодтерапії після хірургічного лікування раку щитовидної залози. Ті хто думає, що необхідну добову кількість йоду можна отримати з морепродуктів, глибоко помиляється. Щоб отримати необхідну кількість йоду з морепродуктів і риби, їх треба щодня споживати не менше 500 грамів, а то і набагато більше. Тільки японці можуть похвалитися підвищеним споживанням йоду з щоденних продуктів харчування, в тому числі ламінарії.
Боятися передозування йодованої солі не потрібно. Це ще одна помилка. Безпечною для здоров'я вважається доза йоду до 1000-2000 мкг. Отримати таку дозу з йодованою сіллю або препаратами йоду просто нереально.
Раніше повідомлялося, чому категорично не можна мити сиру курку перед приготуванням.