Випускники спеціальності «Релігієзнавство» Полтавського педагогічного університету відповідають високим вимогам сучасного ринку праці
У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка здійснюється підготовка майбутніх фахівців за спеціальністю «Релігієзнавство» на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти. Попит на випускників цієї освітньої програми є високим, адже випускники отримують право професійно займатися науковою, освітньою, аналітичною, експертною, консультативною, управлінською, культурно-просвітницькою діяльністю у сфері релігієзнавства.
Запровадження спеціальності «Релігієзнавство» в університеті стало логічним продовженням діяльності на факультеті історії та географії наукової школи з дослідження історії релігій в Україні, що була започаткована ще в 1996 році.
«Упродовж існування наукової школи її представники захистили 15 кандидатських і 3 докторські дисертації. Це дає змогу створювати спеціалізовані ради для захисту дисертацій; тому майбутні випускники освітньої програми „Релігієзнавства“ мають змогу зреалізувати своє зростання як науковців», — зазначає гарант програми, професор Роман Сітарчук.
Завдяки наполегливій діяльності студентів щодо опанування освітніх компонентів (методології та організації наукових досліджень, відносин між державою і релігійними організаціями, типології релігійних систем світу, феноменології релігії, сучасного стану релігійних процесів, релігійної антропології й футурології, географії релігій) колективу викладачів удається забезпечити розвиток загальних та фахових компетентностей в процесі підготовки кадрів високої кваліфікації, науково-дослідницької діяльності, аналітичної роботи та наукового консультування.
Особливістю спеціальності «Релігієзнавство» є й те, що цикл професійних дисциплін забезпечують викладачі трьох кафедр університету, це презентує її як інтегрований інтелектуальний, науковий та навчальний продукт фахівців різноманітного професійного спрямування.
Освітній процес передбачає вивчення феномену релігії, її впливу на суспільство, людину та різні сфери життєдіяльності. Мета колективу викладачів — підготовка майбутніх фахівців, які в процесі навчання отримують знання та практичні навички у галузі релігієзнавства, у сфері організації суспільства для пошуку рішень щодо важливих проблем сьогодення.
Факультет історії та географії тісно й плідно співпрацює з Відділенням релігієзнавства Інституту філософії Національної академії наук України (м. Київ), Українською асоціацією релігієзнавців та іншими регіональними осередками з дослідження релігії. Викладачі освітньої програми взаємодіють із відділом у справах релігій і національностей Полтавської ОВА, пресвітерським, пасторським складом, віруючими церков та деномінацій Полтавщини. Саме на їх базі проводиться практична підготовка студентів.
Засадничий принцип цієї унікальної програми — навчити здобувачів вищої освіти розв’язувати складні науково-освітні задачі та практичні проблеми у професійній діяльності предметної області релігієзнавства або у процесі навчання із застосуванням сучасних теорій та методів дослідження феномену релігії та його впливу на суспільство, людину та різні сфери життя із використанням комплексу міждисциплінарних даних.
Знання та вміння магістра релігієзнавства дають змогу працювати науковими співробітниками, фахівцями з релігієзнавства, місіонерами, асистентами богослова, консультантами/працівниками органів влади щодо питань світоглядності, ідеології громадян (відділи з питань релігій, забезпечення прав громадян на свободу світогляду та віросповідання), консультантами в медіа, структурах громадянського суспільства.
Запрошуємо долучатися до потужного колективу факультету історії та географії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка!
Пресслужба Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка