Декомунізація у Харкові: активісти позбулися комсомолки та меморіальної дошки
У Харкові активісти знесли пам’ятник Галині Нікітіній, комсомолці та члену Харківського обкому ВКП(б).
Про це напередодні увечері у соцмережах повідомили представники корпусу Валькнут.
Сьогодні ми, корпус Валькнут, разом з проєктом «Деколонізація.Україна», здійснили важливий крок у боротьбі з радянською спадщиною.
За словами активістів, пам’ятник, що розташований у подвір’ї на вулиці Мироносицькій, символізував репресивний режим, який намагався знищити українську національну ідентичність та культуру. Тож активісти й надалі будуть рішуче боротися з залишками радянської спадщини на теренах України.
Наше завдання — звільнити Україну від топонімів, які нагадують про радянське минуле. Цей акт — початок нашої великої роботи у напрямі боротьби з радянською «спадщиною» в Україні. Ми рішуче налаштовані звільнити нашу країну від символів минулого, які нагадують про репресії та утиски.
![Декомунізація у Харкові: активісти позбулися комсомолки та..., фото-1 Декомунізація у Харкові: активісти позбулися комсомолки та меморіальної дошки, фото-1](https://www.057.ua/dist-assets/images/cap.jpg)
Також громадська організація «Деколонізація. Україна» повідомила про демонтаж у Харкові, в районі ХТЗ ще однієї радянської меморіальної дошки. Цього разу герою радянського союзу, який народився в росії на території алтайського краю — Андрію Ощепкову.
Вважаємо, що і саму вулицю треба нарешті перейменувати. Героїв російсько-української війни з Харкова, яких не вшановано, ще доволі багато, — підсумували активісти.
«Вулиця Ощепкова була названа ім’ям гвардії старшого сержанта Андрія Ощепкова. який повторив подвиг Олександра Матросова в боях за Харківщину у серпні 1943 року», — йдеться у надписі на демонтованій дошці.
Нагадаємо, вулицю Максима Рильського у Харкові хочуть перейменувати на честь храму УПЦ МП.
Декомунізація вулиці Ковпака у Харкові не дає спокою місцевим мешканцям. Вулицю, яка отримала назву на честь українського письменника Максима Рильського, хочуть перейменувати на Свято-Покровську — на честь храму московського патріархату, який розташований на цій вулиці. Голосування вже понад місяць, з 25 грудня, триває на сайті Харківської міськради і має завершитися 25 лютого. Консультацію з громадою розпочали після звернення мешканців вулиці. На сьогодні проголосувало 337 людей, 7% — проти перейменування.