Епідемічна ситуація у Харківській області: зростання захворюваності та важливість вакцинації — ВІДЕО
Харківській області на грип та ГРВІ, з урахуванням COVID-19, хворіє близько 10% населення.
У Харківській області з 13 по 19 січня зареєстровано 2581 випадок захворювання на грип та ГРВІ, з яких 1067 – серед дітей. Порівняно з попереднім тижнем рівень захворюваності зріс на 3,7%, але епідемічна ситуація залишається на низькому рівні. Про це каже директорка Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Любов Махота.
З початку епідсезону 2024–2025 років внаслідок COVID-19 померло 11 людей, в середньому це люди віком від 40 до 89. Жоден з них не був щеплений ні від COVID-19 та грипу.
«У цьому епідсезоні в Україні метапневмовірус виявлено у 14 людей. У минулому епідемічному сезоні – у 24 людей. Жодного летального випадку внаслідок інфекції, спричиненої метапневмовірусом, не зафіксовано. Усі хворі отримали медичну допомогу та одужали. У нашій області з початку епідемічного сезону зареєстровано 3 випадки метапневмовірусної інфекції: 2 випадки серед дітей віком від 5 до 14 років та 1 випадок у дитини 4 років. У минулому епідсезоні зареєстровано п’ять аналогічних випадків. Станом на сьогодні тенденції до розвитку спалаху метапневмовірусу як на території України, так і Харківської області не спостерігається», – розповіла Любов Махота.
Україні згідно з Календарем щеплень проводиться обов’язкова вакцинація проти 10 інфекцій, серед яких туберкульоз, вірусний гепатит В, дифтерія, правець, кашлюк, кір, епідемічний паротит, краснуха, поліомієліт та гемофільна інфекція. Крім цього, є рекомендовані щеплення, зокрема проти грипу та COVID-19, які також ефективні в запобіганні сезонним захворюванням. Одночасна вакцинація проти грипу та COVID-19 є безпечною та доцільною.
«На сьогодні в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб зберігається понад 14 тисяч доз вакцини Pfizer Comirnaty, якої достатньо для забезпечення потреб медичних закладів. Також є вакцини для рекомендованих щеплень проти гепатитів А, пневмококової, менінгококової, ротавірусної інфекцій, вітряної віспи та вірусу папіломи людини», – зазначила директорка.
На брифінгу зазначили, що кількість вакцинацій у Харківській області з ряду інфекцій перевищили показники минулого року.
Нагадуємо про приватні медичні центри Харкова 2024-2025