Суд арештував підозрюваних у провалі оборони на Харківщині
Полковник Ілля Лапін, якого разом з двома генералами підозрюють у службовій недбалості, що призвела до втрати територій на Харківщині, отримав запобіжний захід — 60 діб арешту без права на заставу.
Такий запобіжний захід обрав Печерський районний суд Києва, повідомило «Радіо Свобода».
Також обрано запобіжний захід колишньому командувачу оперативно-тактичного управління «Харків», бригадному генералу Юрію Галушкіну. Генералу Артуру Горбенку, командиру 125-ї бригади тероборони, міру ще не обирали.
У вівторок, 21 січня, Печерський районний суд Києва почав засідання, на яких мав обирати запобіжний захід двом генералам і полковнику, затриманим напередодні за звинуваченням у тому, що «не забезпечили належний захист Харківщини під час наступу ворога у травні 2024 року». Спочатку суд розглянув справу полковника Іллі Лапіна.
На початку засідання, за клопотанням сторони обвинувачення, суддя ухвалив рішення про розгляд питання у форматі закритого засідання. Сторона обвинувачення заявляла, що матеріали справи містять державну таємницю.
Ілля Лапін і його адвокат заперечили проти закритого засідання, проте суд підтримав клопотання прокуратури. Зрештою суд обрав запобіжний захід Лапіну, який у травні 2024 року командував 415 окремим стрілецьким батальйоном 23 окремої механізованої бригади, у вигляді тримання під вартою. Лапін перебуватиме під арештом до 20 березня, зазначає видання «Ґрати».
Після обрання запобіжного заходу Ілля Лапін заявив, що не визнає вину й оскаржуватиме рішення суду.
Слідство стверджує, що дії Лапіна дозволили російським військам навесні 2024 року захопити частину території Липецької сільської територіальної громади Харківського району. Також його дії призвели до втрати особового складу та озброєння, а також зірвали заходи з оборони державного кордону у зоні його відповідальності.
Окрім полковника Лапіна, аналогічні підозри слідство висунуло колишньому командиру оперативно-тактичного угрупування «Харків» генералу Юрію Галушкіну та колишньому командиру 125-ї окремої бригади територіальної оборони генералу Артуру Горбенку. 125 бригада вже заступилася за Горбенка.
Інформація правоохоронців про затримання першого комбрига генерал-лейтенанта Артура Горбенка, з яким ми створювали бригаду, приймали перші бої та формувались як бойовий підрозділ, сколихнула українське суспільство. На Харківщині ми тримали величезний шматок кордону, ми бились на смерть в перші години вторгнення. Нас було мало, у нас було мало боєприпасів, у нас було мало підтримки, але ми боролись, боролись під командуванням комбрига! Чи заслуговують бойові генерали та комбати, офіцери та солдати на таке ставлення? Чи мають так звучати новини? Чи вже суд встановив вину? Очевидно, що ні. Ми Віримо в Справедливість. Ми віримо, що зможемо в суді розповісти справжню правду про події на Харківщині. А поки що ми воюємо. Воюємо з ворогом на передовій. А не в тилу.
Нагадаємо, СБУ та ДБР затримали відповідальних за невдалу оборону Харківщини посадовців
Ці співробітники ЗСУ не забезпечили належний захист регіону при наступі ворога у травні 2024. Про це повідомила Служба безпеки України. Зокрема, ними були порушені вимоги бойових статутів при підготовці оборонних рубежів. Також не був використаний весь арсенал того, що було можливо зробити, аби відбити атаки. Через це частина території була захоплена, і зараз там продовжуються бої. За всі ці дії обвинувачені можуть отримати до 10 років за ґратами.