На Одещині викрили двох шахраїв
Правопорушники обіцяли потерпілим змонтувати ворота та здати в оренду квартиру, взяли гроші і зникли. За свої махінації вони отримали покарання у вигляді пробаційного нагляду та громадських робіт.
Про це повідомили у поліції.
38-річний житель Ізмаїла пообіцяв голові ОСББ встановити ролетні ворота на парковку біля будинку, взяв гроші і почав уникати зустрічей. Жінка після невдалих спроб самотужки розшукати робітника, звернулась до поліції із повідомленням, що стала жертвою шахрая. Поліцейські встановили, що вона повірила самозванцю, бо свого часу наймала його виконувати в їхній новобудові ремонтні роботи, які він довів до кінця. Коли ОСББ потрібно було встановити ворота на парковку, чоловік видав себе за працівника спеціалізованої фірми і запропонував свої послуги. Жінка віддала «майстру» 42 тисячі гривень, які були зібрані з мешканців багатоповерхівки. Чоловік пообіцяв якнайшвидше виконати роботу, але зник. Поліцейські встановили та розшукали зловмисника. Чоловік зізнався, що не має відношення до фірми, представником якої назвався, і не збирався встановлювати ворота. Йому просто терміново потрібні були гроші.
А 32-річний житель Саф’янівської громади розмістив на одній із платформ онлайн-оголошень об’яву, що в центрі Львова здає в оренду однокімнатну квартиру, якої насправді не мав. У дописі зловмисник прикріпив фото оселі, які взяв з аналогічних оголошень у мережі, і свій номер телефону для зворотного зв’язку. На повідомлення відгукнулась молода львів’янка, яку чоловік вмовив скинути йому на картку завдаток у сумі 3200 гривень, після чого перестав виходити з нею на зв’язок, а оголошення видалив. За перепискою з аферистом, яку потерпіла зберегла, місцеві правоохоронці з’ясували, що фігурант знаходиться на Одещині, і передали розпочату справу тамтешнім колегам. Правоохоронці Ізмаїльського районного відділу поліції розшукали шахрая і в якості речових доказів вилучили у нього мобільний телефон, з якого здійснювався зв’язок з потерпілою.
Обом чоловікам дізнавачі висунули обвинувачення у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, що передбачено частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України. Обвинувальні акти поліцейські скерували до суду. Дослідивши отримані матеріали та докази, суд визнав обвинувачених винними і призначив їм покарання. «Майстру зі встановлення ролетів» – у вигляді пробаційного нагляду строком на два роки. Він повинен періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання, узгоджувати виїзд за кордон. А «орендодавцю квартири» – у вигляді двохсот годин громадських робіт.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію