В момент влучання «Іскандера» курсанти Інституту зв’язку були на шляху до укриття — керівник закладу
Інституту зв’язку потрібно було 7 хвилин на евакуацію всіх людей в навчальних корпусах. Російська ракета влучила через 2 хвилини після оголошення тривоги
3 вересня збройні сили РФ здійснили повітряну атаку на Інститут зв’язку двома балістичними ракетами «Іскандер-М». Одразу у мережі почали з’являтися чутки про те, що військових і курсантів вишукували на плацу. Зокрема, народна депутатка Мар’яна Безугла згадала випадок 2023 року, коли був завданий удар по 128-й бригаді на шикуванні поблизу фронту.
Міністерство оборони заперечило інформацію про шикування на плацу Інституту зв’язку. Проте у суспільства і журналістів залишилися запитання: якщо шикування не було, чому така велика кількість жертв і поранених?
На це начальник об’єднаного навчального центру військ зв’язку Ігор Міцюк розповів:
— Удар по навчальному корпусу був через дві хвилини після початку повітряної тривоги. Найбільша кількість загиблих і поранених — це ті, хто виходив із 3-го і 4-го корпусів, прямуючи до укриття. Ліва частина навчального корпусу обвалилася, а в середину корпусу влучила друга ракета, що обвалила чотири прольоти. Після удару цегла розлетілася, і людей завалило. Шість евакуаційних виходів, чотири з яких забезпечили повну евакуацію особового складу, але на шляху до двох виходів було влучання ракети. Тому така велика кількість поранених і загиблих.
Близько 1000 осіб ми евакуювали максимум за 7 хвилин. За цей час територія навчального закладу практично завмирала. На жаль, з моменту оголошення повітряної тривоги до удару було лише 2 хвилини. Через таку швидкість удару не всі змогли врятуватися.
Половина навчального корпусу зруйнована вщент, залишається питання про доцільність його відновлення. Також постає питання, як організувати навчальні заняття. Є відповідні рішення, але з міркувань безпеки я не буду їх озвучувати.
На вечір другого дня після ворожої атаки відомо про 53 загиблих. З 298 поранених людей — 65 — у важкому стані, 146 — у середньому, 87 — в легкому.
Нагадаємо, що керівництво області заперечило інформацію волонтера-медика добровольчого батальйону «Госпітальєри» Ігоря Ткачова, який скаржився на неякісні турнікети та некваліфікованих медиків.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»