Gorozhanin.com.ua

Альтернативні варіанти: поради, чим можна замінити свічки при вимкненні світла

21 августа
01:39 2024

В нових реаліях українці залишаються без електроенергії через планові знеструмлення. Аби не сидіти у темряві, найчастіше запалюють свічки. Однак постійне їх використання може бути шкідливим для здоров’я. Також, якщо відсутність світла затягнеться надовго, свічки не допоможуть, тому радимо запастися деякими приладами, які точно знадобляться при відключенні електроенергії в будинку або квартирі.

І перша альтернатива свічкам в нашій добірці – це ліхтарики. Вони можуть бути ручними, налобними або навіть компактними кишеньковими. Ліхтарики зручні у використанні, мобільні, можуть спрямовувати світло в конкретні напрямки. Багато моделей мають кілька режимів яскравості, а також функції миготливого або SOS-сигналу. Вони стануть в нагоді в будь-якій ситуації, коли потрібно спрямоване або мобільне джерело світла при відключені світла.

В Україні ліхтарики можна придбати в багатьох місцях як офлайн, так і онлайн. Зокрема, в інтернет-магазинах Rozetka, Prom.ua. Або в магазинах EpicentrK, Comfy або Aлло. Їх ціни на українському ринку стартують від 40 гривень. Найдорожчий же ручний потужний ліхтарик вам обійдеться у понад 40 тисяч гривень.

Також замість свічок ви можете використовувати акумуляторні лампи. Вони заряджаються від електромережі або через USB і можуть працювати автономно від вбудованого акумулятора протягом кількох годин. Вони мають багато переваг, зокрема, – висока мобільність, можливість багаторазового використання. Багато моделей мають кілька режимів освітлення, що дозволяє регулювати інтенсивність світла залежно від потреб.

Вони ідеально підходять для використання вдома, в походах або під час відключень електрики. Можуть також використовуватися для читання або роботи в умовах недостатнього освітлення.

Також не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua», щоб бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.

Також вам в нагоді може стати світлодіодна стрічка, яка працює як від постійного струму, так і від батарейок (акумуляторів). Її можна вмикати в джерела постійного струму в 5, 12 або 24 Вольт (залежно від виду). Така стрічка може підключатись до постійного струму або працювати від батарейок. Вона здатна непогано освітити кімнату площею 15-20 кв. м.

Світлодіодна (LED) стрічка має кілька значних переваг при відключеннях світла:

1. Енергоефективність. Світлодіодні стрічки споживають набагато менше електроенергії порівняно з традиційними лампами, що дозволяє їм працювати тривалий час.

2. Яскраве і рівномірне освітлення. Така стрічка забезпечує рівномірне освітлення великої площі, що робить її ідеальною для освітлення кімнат, коридорів, або навіть зовнішніх територій.

3. Гнучкість у монтажі. Світлодіодні стрічки гнучкі і можуть бути розміщені практично будь-де: уздовж стелі, під шафами, навколо вікон або дзеркал, що дозволяє ефективно освітити простір навіть у складних умовах.

4. Безпека. Світлодіоди не нагріваються до високих температур, що мінімізує ризик займання, на відміну від свічок або ламп розжарювання. Це робить світлодіодну стрічку безпечнішою для використання в закритих приміщеннях.

5. Довговічність. Світлодіоди мають довгий термін служби, що означає, що вони не потребують частої заміни, навіть при інтенсивному використанні.

Ціни на світлодіодні стрічки залежать від моделі і виробника. Найпростіші коштують від 70 грн, більш модернізовані — від 300 грн.

Допоможуть вам і лампи на сонячних батареях. Вони заряджаються від сонячного світла протягом дня і забезпечують світло в темний час доби завдяки вбудованому акумулятору. Їхні переваги очевидні – це екологічність, незалежність від батарейок чи електромережі, а також тривалий час роботи після повної зарядки. Вони будуть ідеальні для використання в умовах обмеженого доступу до електрики, як на вулиці, так і в приміщенні. Особливо корисні для освітлення подвір’я або тераси.

Замінити свічки ви також можете на світлодіодні ліхтарі – це дуже компактні і максимально економні пристрої, які працюють від акумулятора або батарейок. Термін експлуатації ліхтарів – від 30 до 50 тисяч годин. Ще один плюс – приваблива ціна. Так, найпростіший налобний світлодіодний ліхтар коштує близько 300 грн. На потужніші варіанти доведеться витратити від 1000 грн.

І останнє альтернативне джерело світла в нашій добірці – це гірлянди на батарейках, які допоможуть не лише освітити кімнату, а й підняти настрій. Вони можуть працювати на батарейках до 2-3 днів. Варто враховувати те, що вже на другий день використання інтенсивність світла гірлянд починає падати. Найдешевші моделі коштують від 100 грн.

Вони дещо гірше освітлюють за світлодіодні лампи, однак є непоганим варіантом, аби не залишитись у темряві.

Зазначимо, що свічки можутьстановити серйозну небезпеку через відкрите полум’я, яке ї є основним джерелом ризику. Неправильно встановлена або залишена без нагляду свічка може легко перекинутися та спричинити займання предметів навколо, таких як меблі, штори або папір. Це особливо небезпечно, якщо свічка стоїть на нестійкій поверхні або у місцях, де її можуть зачепити.

Тож, нагадаємо вам декілька правил поводження зі свічками:

1. Основа повинна бути міцною, щоб свічка, яка на ній стоятиме, не впала.

2. Перед тим, як запалити свічку, перевірте, щоб довжина гніту не перевищувала 0,5 см. Якщо ж він буде довшим, краще його обрізати.

3. Запалену свічку потрібно ставити тільки у місцях, де поруч немає речей, які можуть загорітися. Ні в якому разі не можна ставити її біля штор, книжок тощо.

4. Також є дуже важливе правило – не залишати свічку без нагляду. Якщо виходите з кімнати – краще погасити її. Тим більше не можна лишати її горіти, коли ви лягаєте спати.

5. Свічка повинна стояти у місці, де її не дістануть діти і домашні тварини.

6. Між кількома свічками повинна бути відстань не менше 10 см. Якщо вони стоятимуть ближче, температура між ними може стати такою високою, що це може спричинити пожежу.

7. Гасити і викидати свічку потрібно тоді, коли залишається 2 сантиметри парафіну/воску.

Також ми раніше писали про те, як киянам підготуватися до енергетичних викликів.

Статьи по теме

Последние новости

Крінж чи база: як говорить українська молодь. Гайд для тих, хто не шарить

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.