Gorozhanin.com.ua

«Безпека, допомога ЗСУ, транспорт та екологія»: Регіна Харченко про основні успіхи та провали влади за перші 100 днів роботи

07 августа
19:24 2024

Пані секретар та в.о міського голови Запоріжжя Регіна Харченко сьогодні, 7 серпня, розказала про власні успіхи та провали за перші 100 днів роботи на посаді, окреслила напрацювання команди міської влади та перспективні напрямки розвитку.

Про це повідомляє 061.

Міська рада про досягнення та успіхи за напрямками

Міжнародна підтримка

«Говорю щиро і відверто, що пишаюся цим результатом. За 100 днів роботи, я як секретар міської ради, в обов’язки якої входить співпраця з міжнародними партнерами, залучила 500 млн грн. Я вважаю, що це досягнення»,  — прокоментувала Регіна Харченко.

Кошти партнерів спрямовуються на оновлення системи водопостачання КП «Водоканал», закупівлю генераторів та когенераційних установок на теплопідприєствах, ремонт укриттів навчальних закладів та побудова нових протирадіаційних укриттів разом з термомедрнізацією шкіл, створення молодіжного центру, придбання техніки та меблів для ЦНАПів, створення інклюзивно-ресурсних центрів з придбанням відповідного реабілітаційного обладнання.

Безпека та укриття

Виділено 70 млн грн з бюджету на капітальні ремонти в 5 закладах охорони здоров’я. З початку роботи нової команди розпочалося будівництво 4 протирадіаційних укриттів у закладах освіти та залучено понад 300 мільйонів гривень.

«Освіта – пріоритет, і ми розуміємо, що освітні втрати неминучі, і наша задача – якомога більше дітей, більше учасників освітнього процесу залучити до очної та змішаної форми навчання. Саме тому ми працюємо над тим, щоб розпочати навчання в протирадіаційних та належно облаштованих укриттях у закладах освіти», — каже секретар ради.

Додатково ремонтуються захисні споруди в об’єктах критичної інфраструктури та комунальних підприємствах.

Прозорість та підзвітність

В міськраді розпочали публікувати протоколи засідань постійних комісій,  викладати відео з засідань сесій, виконавчих комітетів, постійних комісій.

«Було започатковано таку можливість як проведення відкритих публічних апаратних нарад, чого до цього часу в Запоріжжі взагалі не було. Тому ми працюємо, ми знаємо, що є відповідні критерії, за якими можна визначати місто, як таке, що є прозорим. Якщо у квітні ми були в самому кінці загальнонаціонального рейтингу, то зараз просуваємося до топ — 20, сподіваюся, що невдовзі вийдемо до топ — 10 міст України», — зазначила Регіна Харченко.

Допомога ЗСУ

З квітня місяця міська рада виділила з бюджету на допомогу військовим 300 мільйонів гривень. До кінця року планують збільшити цю суму до 400 мільйонів гривень. Цієї суми вистачить для придбання 10 000 ударних дронів.

«Ми допомагаємо зараз всім військовим частинам, які звертаються. Беззаперечно, в пріоритеті військові частини, які виконують свої бойові задачі на Запорізькому напрямку, на лінії розмежування. Зараз це 70 військових частин. Дуже дякую тут обласній військовій адміністрації, яка змогла швидко та оперативно забезпечувати ці потреби», — прокоментувала секретар міськради.

Енергетична незалежність

Для ОСМД та ЖБК додатково спрямують 900 тисяч гривень на часткову компенсацію для придбання генераторів.

В планах також є можливість встановлення гібридної сонячної електростанції за грантові кошти на території одного з закладів медицини.

Фінансова організація НЕФКО надає 630 тисяч євро на пілотний проєкт з комплексної заміни системи зовнішнього освітлення в Дніпровському районі. Пізніше планується розширити проєкт на інші райони міста.

Також в міській раді планують замінити 50 світлофорів на нові з системою безперебійного живлення.

Підтримка ветеранів та бізнесу

У Запоріжжі на найближчій сесії планують створити департамент з питань ветеранської політики. Щоб розуміти потреби ветеранів та їх сімей створили Раду ветеранів та Раду жінок загиблих героїв.

Зараз працюють над створенням Програми вшанування загиблих героїв під назвою «Герої на щиті». Ця програма включає два напрямки: проведення відповідної церемонії прощань і єдине оформлення місць меморіального поховання.

Що стосується допомоги підприємцям, то діє компенсації по кредитах по програмі 5-7-9.

«На останній нараді я надала протокольне доручення подивитися на прикладі великих обласних центрів Харків, Одеса, Дніпро, Львів, які там діють програми підтримки бізнесу. Я знаю, що наші підприємці на нас ображаються, що ми замало робимо, але передати приміщення комунальної власності за одну гривню ми не можемо, бо дуже жорстко обмежені законом і не можемо таке робити. Нам треба знайти якийсь баланс, щоб підприємці були задоволені і органи місцевого самоврядування не порушували закон. Правило моєї команди – всі підприємці мають платити лише податки та нічого більш податків», — зазначила вона.

Головні проблеми, провали та недоопрацювання міської ради

Відбудова житлових будинків

Проблема з відбудовою багатоповерхівок полягає в тому, що свого часу міська рада надала кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації по відбудові, а замовником робіт стала Служба з питань відновлення.

«У міської ради немає ресурсу, щоб сплачувати 110-120 мільйонів гривень на відбудову одного багатоповерхового будинку. На етапі співпраці Служби відновлення з підрядниками є певні проблеми: підрядники не вчасно отримують аванс чи в силу різних обставин виходять з графіка і не встигають виконати ті роботи, які мали. Ми зустрічаємося з людьми, ми говоримо, коментуємо, але не можемо вплинути на ці процеси. Також є проблемні ситуації, коли 40 людей отримали на руки житлові сертифікати, але не мають змоги отримати реальні кошти, бо в держбюджеті їх наразі немає.  Їм сказали просто чекати. Ми продовжуємо виплачувати кошти по 10 тисяч гривень, щоб люди змогли надалі орендувати собі житло», — пояснює Регіна Харченко

Екологічна ситуація

Місцеві мешканці продовжують жалітися на несприятливе атмосферне повітря, оскільки влітку ця проблема загострюється ще більше.

«Ми зараз розробляємо поетапну програму зниження викидів і долучаємося до співпраці з профільним Інститутом, з усіма, щоб ця програма запрацювала. У нас є відповідні державні органи, що проводять заміри, проводять лабораторні дослідження. Не все в контексті стану повітря залежить від чиновників міськради», — зазначає секретар.

Громадський транспорт

У Запоріжжі зменшилася кількість одиниць громадського транспорту у певних приватних перевізників після посилення мобілізаційних заходів, оскільки частина водіїв просто відмовилася виходити на роботу.

«Це все сукупність факторів – і мобілізація, і збиткова вартість проїзду. Економічно обґрунтований тариф зараз, виходячи з вартості пального, паливо мастильних матеріалів, запчастин, це в середньому 26-34 гривень. Перевізники возять за 12-13 гривень, наш комунальний транспорт зараз за 10 гривень. Ви ж розумієте, що це не про прибуток, це про соціальну функцію. І зараз прибрати всіх приватних перевізників і встановити великі муніципальні автобуси, ми також не маємо спроможності і у нас немає такої великої кількості техніки», — каже Регіна Харченко.

Компенсації підприємцям за знищенні комерційні об’єкти

Під час війни велика кількість суб’єктів господарювання у Запоріжжі gjxfkf зазнавати збитків від пошкодження чи повного знищення своїх об’єктів.

В міськраді поки що вирішили лише надавати пільги за оренду земельної ділянки комунальної власності.  Підприємства можуть отримати пільги у 25-50% на оренду

Статьи по теме

Последние новости

Визит Рустема Умерова в Сеул – детали переговоров | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.