З метою дестабілізації: житель Дніпропетровщини з групою осіб готував підпали на території країн ЄС
Нейтралізовано групу осіб, які на замовлення представника держави-агресора, готували серію підпалів у місцях масового перебування людей, в тому числі в країнах ЄС. Їх викрито у результаті спецоперації правоохоронців на Дніпропетровщині, Запоріжжі, Івано-Франківщині, Полтавщині та в Києві.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Офіс генерального прокурора.
За даними слідства, один із підозрюваних – мешканець м. Івано-Франківськ зв’язався у мобільному додатку із невстановленим представником держави-агресора. За гроші він погодився підшукати осіб для здійснення підривної діяльності проти України.
Фігуранти мали підготувати і вчинити підпали на об’єктах цивільної та критичної інфраструктури на території України, Республіки Польща та країн Балтії. Адреси обʼєктів співрозмовник надавав у мобільному додатку.
За здійснення незаконних дій виконавцям обіцяли грошову винагороду. На підтвердження вчиненого вони мали надсилати фото та відеоматеріали з фіксацією результатів підпалів.
Також встановлено, що підозрювані займались й іншою незаконною діяльністю — виготовляли та продавали підроблені водійські посвідчення та інші документи, захищені голографічними захисними елементами. Ціна за виготовлення одного посвідчення складала близько 8 тис. грн. Відправляли «документи» замовникам поштою.
Правоохоронці одночасно провели близько 40 обшуків за місцями фактичного мешкання і в автотранспорті причетних осіб. Вилучено зброю та набої до неї, 9 автомобілів, грошові кошти в сумі 77 200 доларів США, 500 000 гривень, банківські картки, мобільні телефони, чорнові записи. Також знайдено підроблені свідоцтва про реєстрацію ТЗ, медичні довідки, свідоцтва про закінчення навчального закладу та тисячі порожніх бланків.
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора наразі трьом особам повідомлено про підозру та обрано запобіжні заходи. Їм інкримінують вчинення державної зради, готування до умисного знищення чужого майна шляхом підпалу, виготовлення, пересилання та збут незаконно виготовлених голографічних захисних елементів, а також підроблення та збут підроблених документів (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 194, ч. 2 ст. 199, ч. 3 ст. 358 КК України).
Санкції інкримінованих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років ув’язнення або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.
Наразі проводяться подальші слідчо-оперативні заходи для встановлення повного кола причетних до злочину осіб та притягнення їх до відповідальності, а також збір доказової бази щодо перевірки причетності фігурантів до інших епізодів пожеж у торговельних центрах на території країн ЄС.