У Полтаві готують до відкриття другу частину ТРЦ «Київ» з шістьма кінозалами
У ТРЦ «Київ» повідомили про завершення будівництва другої черги комплексу. Найближчим часом відкриють цокольний та перший поверх — решту приміщень дообладнають та відкриють згодом
У цокольне приміщення перебереться супермаркет «Сільпо». Туди можна буде перейти із паркінгу, купити продукти, виїхати із візком і завантажити покупки в авто. До цокольного поверху веде чотири входи з різних боків. Між двома корпусами забезпечать зручний перехід з першої частини торгового центру в другу.
Родзинкою другої частини торгового центру стануть шість кінозалів, які відкриють на третьому поверсі. Наразі адміністрація ТРЦ веде перемовини із різними мережами, які готові відкрити тут кінотеатри.
Друга частина ТРЦ під’єднана до генератора, щоб забезпечити роботу під час вимкнень світла.
Конкретну дату відкриття поки що не визначили.
Торговий центр «Київ» побудували на місці адміністративних будівель турбомеханічного заводу. Першу чергу відкрили у 2009 році. Другу планували будувати майже паралельно і мали відкрити у 2010 році. Економічна криза 2008 року фінансово загальмувала ці плани — другу чергу заморозили на етапі забивання паль.
З роками ідея розширення ТРЦ нікуди не ділася. Але «Міськбудпроекту», який виступив розробником документації, довелося кілька разів змінювати загальний вигляд проекту. Зокрема, від центру «відрізали» частину вздовж Павленківського парку, на якій згодом звели дві багатоповерхівки «Полтаватрансбуду». У 2019 році, після 10-річної паузи, роботи по другій черзі відновили. У 2021 році коробка була майже готова: її планували відкрити весною 2022 року. Повномасштабне вторгнення відтермінувало фінальні роботи ще на два роки.
Під час будівництва другої черги ТРЦ «Київ» залишили і будинок культури турбомеханічного заводу на Павленківській площі, 1. Хоча наразі він виглядає не дуже доречно, оскільки радянська будівля врізається в сучасну комерційну коробку й створює архітектурний вінегрет. Неофіційне пояснення цьому: БК ПТМЗ вимагали зберігти у міськраді і лише після відповідних зобов’язань дозвіл на будівництво ТРЦ був наданий.
Всього на будівництво двох черг ТРЦ «Київ» площею майже 120 тис. кв. м пішло майже 20 років. Друга черга коштувала замовнику будівництва — Полтавському турбомеханічному заводу — понад 245 млн грн.
Поряд із ТРЦ «Київ» «Полтавтрансбуд» покроково зводить новий мікрорайон під назвою City Park на 4,5 тис. мешканців. Вже заселені три десятиповерхівки на Павленківській площі. На вулиці Зіньківській на половину звели багатоповерхівку, де розміщувався критий ринок, який згорів через коротке замикання. У планах — будівництво ще 9 багатоповерхівок та дитячого садочка.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»